Hyundai oferuje spojrzenie w wodorową przyszłość

Udostępnij Facebook Twitter

Hyundai zaprezentował przedpremierowo swoją kolejną generację pojazdu napędzanego ogniwami paliwowymi, na długo przed oficjalną premierą SUV-a napędzanego wodorem na początku 2018 roku.

Wersja niemal gotowego do produkcji modelu, który nie został jeszcze nazwany, została zaprezentowana na specjalnej imprezie przedpremierowej w Seulu.

FCEV (Fuel Cell Electric Vehicles) to pojazdy o zerowej emisji spalin, emitujące jedynie wodę. Uważa się, że nowy samochód będzie w stanie osiągnąć zasięg do 500 mil na jednym zbiorniku wodoru.

Hyundai, który wyprodukował pierwszy na świecie samochód z ogniwami paliwowymi do produkcji komercyjnej w 2013 roku, twierdzi, że SUV ucieleśnia jego "zaangażowanie w nową erę rozwoju zaawansowanych ekologicznie pojazdów".

"Dzięki wyjątkowej wydajności, pogodnej stylistyce i bezkompromisowym osiągom, nasz SUV nowej generacji z ogniwami paliwowymi jest prawdziwym uosobieniem ekologicznego pojazdu przyszłości" - powiedział Lee Ki-sang z Hyundai.

"Hyundai Motor obejmie wiodącą rolę w rozwoju i produkcji pojazdów napędzanych zieloną energią, które ostatecznie uzupełnią społeczeństwo o niemal zerowej emisji."

Aerodynamiczny nowy FCEV dziedziczy uderzające cechy konstrukcyjne z FE Concept, który został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2017 roku.

Elementy konstrukcyjne o niskim oporze obejmują klamki drzwi, które siedzą równo z samochodem, podczas gdy koła optymalizują przepływ powietrza dzięki specjalnej dwuczęściowej konstrukcji.

Jednak największym problemem dla technologii wodorowych ogniw paliwowych w Wielkiej Brytanii jest to, że infrastruktura jest wciąż na bardzo wczesnym etapie. Istnieje zaledwie pół tuzina stacji tankowania wodoru, a większość z nich znajduje się w pobliżu autostrady M25.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria