Autodetailing – czyli SPA dla twojego samochodu

Jeśli chcemy powiedzieć coś o naszym aucie, o tym co dzieje się po zakupie to bardzo prosto można to zobaczyć na zdjęciach z dniu zakupu i kolejnym po jakimś czasie użytkowania. Różnice będą widoczne bardzo dokładnie. Jeśli na co dzień będziemy obcować z naszym samochodem to umysł będzie nas oszukiwał.

Nie będziemy widzieli tych nakładających się kolejnych otarć uszkodzeń, brudów, które się pojawią. Jeśli znów chcemy mieć auto idealne to rozwiązaniem dla nas będzie tak zwany auto detailing, który na pewno będzie kuszącą propozycja. Sprowadzić go można do pogłębionej kosmetyki, ale nie powinno się go traktować jak pogłębionej myjni. Po godzinach, które będą spędzone przy samochodzie

Auto detailing

Proces detailingu stosuje się na zewnątrz oraz w samochodzie i w taki sposób będzie można go właśnie dzielić. Na początek czyścimy wnętrze. Tam zajmujemy się każdym elementem od tapicerki przez podsufitkę aż po każdy plastikowy element samochodu. Z czasem nasze auto na pewno straci swoja trakcyjny naturalny zapach i dlatego trzeba będzie również nad tym popracować. Na pewno te sklepowe choinki na lusterka nie będą wystarczać. W ramach detailingu wykonuje się wszystkie prace z wielką dokładnością. Jeśli chodzi o zapachy te niemiłe będą się w różnych miejscach w samochodzie zagnieżdżać i dlatego będzie trzeba szukać opcji na ich usunięcie. Jeśli chcemy na stałe ten problem pokonać trzeba lokalizować źródło brzydkiego zapachu. Jego usuwanie będzie możliwe, gdy zastosujemy proces związany z ozonowaniem samochodu.

Ważne będzie pierwsze czyszczenie detailingowe. Składa się na nie zawsze bardzo dokładne mycie wstępne, które pozwoli usunąć te zgromadzone zanieczyszczenia. Od klasycznego czyszczenia różnić się będzie tym, że każdy element tego samochodu musi być bardzo dokładnie wyczyszczony. Detailer będzie w stanie zaglądać do takich miejsc, gdzie my nigdy wcześniej nie patrzyliśmy co się tam znajduje.

Tapicerka

W skład detailingu wchodzi również czyszczenie tapicerki. Fotele są mocno narażone na upływ czasu i zniszczenia. Każdego dnia z nich korzystamy. Mogą się brudzić płynami, jedzeniem albo po prostu kurzem. Jeśli chodzi o tapicerkę zawsze zaczyna się proces czyszczenia od dokładnego nakładania piany, potem będzie można wykonywać konserwację lanoloiną, która ma między innymi działanie impregnacyjne.

Mycie tapicerki

Ważne będzie również to, by skóra mogła zachowywać swoją naturalną elastyczność. W ten sposób zwiększy się żywotność i unikać będzie można pęknięć. Tapicerkę welurową poddaje się pogłębionemu odkurzaniu i praniu. Różnić się będzie od stosowanych zabiegów jedynie tym, że nie usunie widocznych zabrudzeń.

Okładka, czyli nadwozie

Powłoka lakiernicza to w naszym przypadku kluczowy problem. Nadwozie samochodu niemal całkowicie pokryte będzie lakierem i uszkodzenia są tam bardzo prawdopodobne. Dlatego myjnia automatyczna czy nawet ręczne mycie nie będzie tutaj wystarczające. Mycie samochodu tak naprawdę wcale nie jest taką prostą sprawą jakby się to mogło wydawać i jak wiele osób będzie to widziało. Po myciu trzeba dokonać ewentualnie różnorakich korekt, dzięki którym będzie szansa na to, by to auto dodatkowo jeszcze zabezpieczyć.

Samo zakończenie tego procesu będzie się opierać na woskowaniu. Lakier to jednak nie wszystko. Na zewnątrz auta są także elementy plastikowe i o nie też trzeba będzie zadbać. To akurat takie elementy co do których należy wykonać czyszczenie i konserwację. Detailing różni się tym, że całość czyszczenia składa się z wielu etapów, jest tam wielka precyzja, nie będzie żadnego przypadku w tym co będzie do zrobienia.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria