Sposoby na odświeżenie lakieru w samochodzie zabytkowym

Renowacja zabytkowego samochodu to taki proces, który będzie wymagający i długotrwały i będzie potrzebne wiele naszej pracy. najczęściej będzie się to wiązało z wysokimi kosztami. Jednym z elementów, który ma wielki wpływ to wygląd karoserii pojazdu. w niektórych przypadkach będzie się dało zachować oryginalną powłokę lakierniczą i poprzestaje się na prostych naprawach blacharskich oraz polerowaniu.

Są jednak takie sytuacje, gdy ten zakres prac będzie dotyczył całego pojazdu i będzie trzeba zrywać stary lakier.

Renowacja skorodowanych oldsmobilów

Przy odnawianiu starych samochodów, których blacha będzie skorodowana nie będzie się dało uniknąć rozkładania samochodu na części i zrywania starego lakieru. Takie działanie pozwoli sprawdzić stan poszczególnych elementów i wykonywanie napraw blacharskich. Trzeba usuwać wszelkie oznaki korozji., ubytki metalu muszą być uzupełnione. Do usuwania lakieru z miejsc trudnodostępnych będzie można stosować piaskowanie. Jednak nigdy nie piaskuje się całych połaci blachy, ponieważ piasek czy kwarc pompowany pod wysokim ciśnieniem mogą spowodować dodatkowe uszkodzenia. W ramach piaskowania będzie można usunąć resztki lakieru i rdzy z wnętrza drzwi czy podwozia. Resztę elementów będzie można ręcznie oczyszczać za pomocą chemicznych rozpuszczalników.

Lakier w samochodzie zabytkowym

Drobne naprawy blacharskie

Nie wszystkie stare samochody będą wymagać szerokiego zakresu prac. Pojawiają się także pojazdy, które są naprawdę w bardzo dobrym stanie. Przy starych autach jednak ich naprawa odzyskanie świetności dla nich będzie kosztowne i to jak się zdaje największy problem, który będzie dotyczył osób myślących o konserwacji własnego pojazdu. W ramach takich prac będzie się skutecznie usuwać najgorsze zabrudzenia, z którymi nie możemy sobie poradzić.

Polerowanie oryginalnego lakieru

Samochody zabytkowe z metryką, która sięga trzydziestu czy czterdziestu lat wstecz. Często posiadają one dobrze zachowany lakier. Nie warto będzie go niszczyć tym bardziej, że stare powłoki są grubsze o nowoczesnych. Inna technika nakładania lakieru była dawniej stosowana i dlatego efekty prac były po prostu lepsze. Lakier w samochodach z dawnej epoki nawet jeśli zniszczony to rzeczywiście jest warty ratowania i trzeba to brać pod uwagę. Warto więc go oczyścić, wypolerować i zabezpieczyć, by kolejne lata auto mogło nam służyć.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria