Jak samodzielnie wyczyścić reflektory samochodowe?

Gdy wykorzystujemy samochód dość intensywnie musimy liczyć się z tym, że jego reflektory zabrudzą się nie tylko z zewnątrz, ale również od środka. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest ich mało estetyczny wygląd, znacznie poważniejszym problemem wydaje się jednak obniżenie poziomu bezpieczeństwa na drodze, gdy bowiem reflektory są brudne, nie służą nam tak dobrze, jak powinny.

Co więcej, mogą być one podstawą do wystawienia nam mandatu, czego kierowca z pewnością wolałby uniknąć. Jeśli zatem zależy nam na estetyce, bezpieczeństwie i komforcie jazdy, powinniśmy pomyśleć o wyczyszczeniu reflektorów. Na szczęście, nie jest to trudne zadanie.

Demontaż reflektorów

Pierwszym krokiem powinno być w takim przypadku otworzenie maski naszego samochodu. Po obu jej bokach najczęściej obecne są śrubki, których zadanie polega na przymocowaniu reflektorów. Ich umiejscowienie nie zawsze jest takie same, a różnice są związane przede wszystkim z marką samochodu.

Czyszczenie lamp samochodowych

Gdy już odkręcimy śrubki, możemy zdecydować się na zdjęcie klosza lampy. Nie powinniśmy wykonywać żadnych zabiegów, jeśli nie odłączymy wcześniej elektroniki, choć zadanie to można wykonywać samodzielnie jedynie wówczas, gdy ma się pewność, że nie dojdzie na tym polu do żadnej pomyłki.

Sposób mycia reflektorów

Kolejnym krokiem powinno być przygotowanie wiaderka z gorącą wodą oraz odrobiną płynu przeznaczonego do mycia naczyń, aby umyć zarówno sam reflektor, jak i klosz, który go przykrywa. Czyścić należy cały reflektor, łącznie z jego soczewkami. Najlepiej sprawdza się w tym przypadku gąbka, choć i ona nie powinna być dociskana przesadnie mocno tak, abyśmy nie narazili reflektora na powstanie nieestetycznych i niebezpiecznych zarysowań.

Szczególną troską należy otoczyć te miejsca, które znajdują się wokół żarówek, to bowiem właśnie one są szczególnie delikatne. Już po wysuszeniu klosza i reflektora należy wypolerować ją szmatką i odrobiną specjalnego mleczka, które dostaniemy w niemal każdym sklepie z akcesoriami motoryzacyjnymi. Gdy reflektor i klosz są już idealnie czyste. Możemy przystąpić do montowania ich na swoich miejscach.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria