Pierwszy SUV Jaguara potwierdzony

Udostępnij Facebook Twitter

Jaguar F-Pace "performance crossover" SUV oparty na koncepcie C-X17, który wejdzie do produkcji w 2016 roku.

Jaguar potwierdził, że wprowadzi do line-upu Jaguara zupełnie nowy model - swojego pierwszego SUV-a.

Do tej pory ukazało się tylko jedno teaserowe ujęcie jego tylnej ćwiartki, ale wiemy, że bazuje on na bardzo atrakcyjnym samochodzie koncepcyjnym C-X17 pokazanym w 2013/4 roku i będzie zbliżony wielkością do Audi Q5 i BMW X3.

F-Pace będzie produkowany w Solihull, obok różnych produktów Land Rovera i Range Rovera, a także nowego sedana Jaguar XE.

Jaguar Land Rover stworzy 1300 nowych miejsc pracy w zakładzie, ponieważ rozwija swoje kompetencje w zakresie aluminium i technologii lekkich.

Aby wesprzeć wprowadzenie tych nowych technologii, JLR zainwestował już 1,5 miliarda funtów w nowe zakłady - jest to największa pojedyncza inwestycja w fabryce w Solihull w jej 70-letniej historii.

Sam pięciomiejscowy F-Pace jest oparty na architekturze Jaguara wykorzystującej aluminium.

"Otrzymaliśmy tak przytłaczająco pozytywną reakcję na samochód koncepcyjny C-X17 w zeszłym roku, że po prostu musieliśmy go urzeczywistnić" - wyjaśnił Ian Callum, dyrektor designu Jaguara.

"Jaguar F-Pace, inspirowany modelem F-Type, reprezentuje doskonale ocenioną równowagę pomiędzy osiągami, stylem i praktycznością" - dodał.

"Oferuje on unikalne połączenie inspirowanego sportowymi samochodami Jaguara wyglądu zewnętrznego, pięknie połączonego z na wskroś praktycznym i przestronnym luksusowym wnętrzem. F-Pace to nasz rodzinny samochód sportowy."

Jaguar twierdzi, że F-Pace "łączy wiodącą w klasie przestrzeń wewnętrzną i wyjątkową dynamikę na drodze z użytecznością pięciu miejsc, tworząc prawdziwego crossovera o wysokich osiągach".

Przemawiając w Detroit, Andy Goss, Jaguar Land Rover Global Sales Director, powiedział: "W 2015 roku będziemy świętować 80. rok istnienia Jaguara.

"Rozpoczęliśmy go od ogłoszenia naszego pierwszego crossovera o wysokich osiągach, który uważamy za ostateczny praktyczny samochód sportowy - samochód, który opiera się na ideałach założycielskich marki: Grace, Pace i Space, stając się jednym z najbardziej innowacyjnych Jaguarów, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy".

"F-Pace rozpoczął teraz swój program testów inżynieryjnych i rozwojowych przed wejściem nowego modelu do sprzedaży w 2016 roku".

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria