Nowy SUV Jaguara testowany w ekstremalnych warunkach

 

Nadchodzący "wyczynowy crossover" Jaguara F-PACE jest obecnie testowany w najbardziej wymagających miejscach.

Od palącego upału i kurzu Dubaju po lód i śnieg północnej Szwecji, nowy F-PACE został przetestowany do granic możliwości w niektórych z najbardziej niegościnnych środowisk na ziemi.

Jaguar twierdzi, że jest to jeden z najbardziej wymagających programów testowych, jakie firma kiedykolwiek opracowała, z ekstremalnymi warunkami pogodowymi od -40°C do +50°C.

"Tak jak przywiązywaliśmy obsesyjną uwagę do szczegółów przy projektowaniu każdego pojedynczego komponentu, tak samo wyczerpująco przetestowaliśmy F-PACE w najtrudniejszych warunkach, aby zapewnić, że przekroczy on oczekiwania naszych klientów na całym świecie" - wyjaśnia Andrew Whyman, Vehicle Programme Director, Jaguar F-PACE.

W ośrodku testowym Jaguar Land Rover w Arjeplog, w Szwecji, średnie temperatury zimowe rzadko przekraczają -15°C, a często spadają do -40°C.

60 km specjalnie zbudowanych torów do jazdy terenowej, górskich podjazdów, wzniesień, prostych z tarciem rozdzielającym i obszarów terenowych jest idealnym miejscem do optymalizacji kalibracji systemu napędu na wszystkie koła, dynamicznej kontroli stabilności i technologii takich jak Jaguar's All-Surface Progress Control.

W Dubaju, temperatury otoczenia mogą przekraczać 50°C w cieniu. Gdy pojazdy są wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, temperatura w kabinie może wzrosnąć do 70°C - dokładnie tyle, ile potrzeba, aby zapewnić, że wszystko, od systemów kontroli klimatu po ekrany dotykowe systemu informacyjno-rozrywkowego, działa bez zarzutu w ekstremalnych temperaturach i wilgotności.

F-PACE będzie miał swoją światową premierę podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie we wrześniu i wejdzie do sprzedaży w 2021 roku.

Więcej na: http://cardetailing.edu.pl

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria