Radykalny elektryczny SUV Jaguar I-Pace ujawniony

Podziel się Facebook Twitter

Jaguar oficjalnie zaprezentował I-Pace, pierwszego całkowicie elektrycznego SUV-a firmy, podczas wydarzenia w Londynie transmitowanego globalnie.

Dostępny do zamówienia już teraz, będzie wyceniony od 63 495 funtów w Wielkiej Brytanii (bez zachęt rządowych).

I-Pace uzyskuje elektryzującą wydajność napędu na wszystkie koła z bliźniaczych silników elektrycznych zaprojektowanych przez Jaguara o łącznej mocy 400PS i 696Nm dostarczając 0-60mph w 4,5 sekundy.

Jego bateria litowo-jonowa 90kWh zapewnia zasięg do 298 mil, i może być szybko ładowany publicznie do 80% pojemności w 85 minut, podczas gdy 30-minutowe ładowanie daje około 80 mil.

Będzie on oferowany z ośmioletnią gwarancją na baterię, aby zapewnić dodatkowy spokój ducha, wraz z okresami serwisowania wynoszącymi 21 000 mil/dwa lata.

Zaprojektowany od samego początku jako pojazd elektryczny (EV), I-Pace ma radykalną stylistykę zapewniającą maksymalną wydajność aerodynamiczną (jego współczynnik oporu powietrza wynosi zaledwie 0,29Cd), a we wnętrzu jest wystarczająco dużo miejsca dla pięciu dorosłych osób i bagażu.

Oczywiście I-Pace jest naszpikowany technologią, wprowadzając do Jaguara zgrabny system infotainment Touch Pro Duo (widoczny już w Range Roverze Velar).

Możesz obejrzeć komika Jacka Whitehalla, który dostaje techniczną wycieczkę po I-Pace od pary bardzo mądrych dzieci.

Nowy system nawigacji EV ocenia topografię trasy do miejsca przeznaczenia i spostrzeżenia z poprzednich podróży, w tym styl jazdy, aby obliczyć spersonalizowany zasięg i stan ładowania z wyjątkową dokładnością dla maksymalnego zaufania kierowcy.

I-Pace wprowadzi również na rynek Amazon Alexa Skill. Oznacza to, że właściciele będą mogli poprosić urządzenie obsługujące Alexę o informacje przechowywane w aplikacji Jaguar InControl Remote. Na przykład: Czy mój samochód jest zablokowany? Jaki jest poziom naładowania akumulatora? Czy mam wystarczający zasięg, aby dojechać do pracy?

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria