Mikrofibra w auto detailingu

Mikrofibry należą do tych rozwiązań, które zdążyliśmy, już dobrze poznać. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, mają one bowiem dość szerokie zastosowanie. Co więcej, nie muszą się one nawet kojarzyć z detailingiem samochodowym, ich skuteczność sprawia bowiem, że trudno obyć się bez nich również podczas domowych porządków.

Co zatem warto o nich wiedzieć?

Nazwa mikrofibra nie kryje w sobie większych sekretów, oznacza bowiem mikro włókno. Nowoczesne technologie produkcji przyczyniły się do tego, że opracowano proces pozwalający na uzyskanie włókna stworzonego z mieszanki cieńszych od niego włókien nylonowych oraz poliestrowych. Wspomniany proces sprawił też, że uzyskane w ten sposób mikrowłókna mogły charakteryzować się bardzo cienką strukturą. Źródła podają, że mikrofibra jest nawet dziesięć razy cieńsza od jedwabiu i trzydzieści razy cieńsza niż bawełna. Co więcej, mikrowłókna mogą być nawet sto razy cieńsze niż ludzki włos i już choćby to uświadamia nam, z jak precyzyjnym procesem mamy do czynienia mówiąc o ich tworzeniu. Oczywiście, to nie sam proces tworzenia ma szczególne znaczenie dla właścicieli samochodów.

Ściereczki z mikrofibry

Dla nikogo z pewnością tajemnicą nie jest również to, że mikrofibra powstaje tam, gdzie można liczyć na tanią siłę roboczą. Najczęściej są to Chiny, choć ściereczki wykonane z mikrofibry docierają do nas również z Korei oraz z Tajwanu. Tu warto wspomnieć, że między sobą różnią się nie tylko sami producenci, ale i to, co jest nam prezentowane jako produkt finalny. Choć jest to reguła, od której istnieją wyjątki, niskiej jakości mikrofibra zwykle nie radzi sobie najlepiej, gdy ma chłonąć duże ilości brudu oraz wody. Takie rozwiązanie ma i ten minus, że szybciej się zużywa, choć na żywotność mikrofibry duży wpływ mają także inne czynniki, wśród których należy wskazać choćby na sposób ich używania oraz podejście do procesu czyszczenia.

Bezpieczny lakier samochodowy

Gdy w grę wchodzi detailing samochodowy, mikrofibra jest ceniona przede wszystkim dlatego, że jest delikatna, a tym samym jak gdyby stworzona z myślą o wymagającym lakierze samochodowym. Jej stosowanie zapewnia lakierowi bezpieczeństwo, czego nie można być wcale pewnym sięgając po inne pozornie miękkie szmatki. Owszem, również one mogą sprawiać wrażenie takich, które skutecznie wycierają auto, należy jednak liczyć się z tym, że będą pozostawiać na nim zarysowania na tyle niewielkie, że nie dostrzeże ich oko kierowcy. Tu znowu warto przytoczyć kilka danych, przyjmuje się bowiem, że gęstość liniowych włókien mikrofibry wynosi mniej niż 1 denier.

O tym, jak niewielka jest to wartość najlepiej może świadczyć to, że gęstość liniowa delikatnego włókna jedwabiu waha się w granicach od 10 do 15 denierów. Jeśli więc materiał jest wykonany z tak cienkich włókien, można mieć pewność, że okaże się on delikatny. W kosmetyce samochodowej ma to duże znaczenie, lakiery stosowane obecnie są bowiem bardziej podatne na zarysowania niż te, z którymi mieliśmy do czynienia w minionych dziesięcioleciach. Mikrofibry możemy tez oceniać na podstawie ich gramatury. Im jest ona większa, tym większa jest też ich zdolność do tego, aby absorbować wodę.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria