Przedstawiamy niesamowitego Lotusa Eletre.

Share

  • Facebook
  • Twitter

Lotus odsłonił "pierwszy na świecie elektryczny hyper-SUV" przed kilkuset gośćmi VIP w BBC Television Centre w White City w Londynie.

60-minutowy pokaz premierowy, w którym uczestniczył były mistrz świata F1 i klient Lotusa Jenson Button, był również transmitowany na żywo na całym świecie.

Oczywiście, byliśmy tam, aby zobaczyć całkowicie nowy Eletre, który "bierze podstawowe zasady i DNA Lotusa z ponad 70 lat projektowania i inżynierii samochodów sportowych, ewoluując je w pożądany, całkowicie nowy samochód lifestyle'owy dla następnej generacji klientów Lotusa".

Impreza, zorganizowana wewnątrz i na zewnątrz ikonicznego miejsca, obejmowała powietrzny balet i paradę samochodów Lotusa - starych i nowych - w tym Eleven, Eclat, Esprit, Elan +2, Excel i Elite, plus "John Player Special" Lotus 72, który zdobył trzy tytuły mistrza świata konstruktorów F1 i nie mniej niż 20 wyścigów w latach 1970-75.

Kolekcja została wzbogacona o Lotusa Evija ("pierwszy na świecie całkowicie elektryczny brytyjski hipersamochód"), a następnie Emira ("najbardziej utalentowany samochód drogowy Lotusa, jaki kiedykolwiek wyszedł z bram fabryki w Hethel").

Jenson Button prowadził Eletre na scenie podczas wielkiego ujawnienia. Jest to samochód, który zapewnia Lotusowi wiele nowości - pierwszy pięciodrzwiowy samochód produkcyjny, pierwszy model spoza segmentu samochodów sportowych, pierwszy lifestylowy EV i najbardziej "połączony" Lotus w historii.

A jednak Lotus twierdzi, że "pozostaje prawdziwym Lotusem, pięknym samochodem 'wyrzeźbionym przez powietrze', naszpikowanym pionierską technologią, prawdziwymi sportowymi osiągami i prostotą przeznaczenia".

Eletre jest pierwszym z trzech nowych samochodów Lotus lifestyle EV w ciągu najbliższych czterech lat i oczekuje się, że wybrzeże około 100.000 funtów.

Lotus twierdzi, że 4×4 ma moc 600 KM i zasięg do 373 mil, podczas gdy szybka ładowarka 350kW może zapewnić 248 mil w zaledwie 20 minut.

Dołącza również do ekskluzywnego "The Two-Second Club" - zdolnego do 0-62mph w mniej niż trzy sekundy.

"Eletre to niezwykle istotny moment w naszej trwającej transformacji Lotusa; realizujemy nasze zobowiązanie do przeniesienia firmy i marki do zupełnie nowych segmentów, aby poszerzyć naszą globalną atrakcyjność i dostępność" - powiedział Matt Windle, dyrektor zarządzający Lotus Cars.

Czy wiesz, że? Eletre wymawia się jako "El-etra" i oznacza "Coming to Life" w niektórych językach Europy Wschodniej.

Produkcja w całkowicie nowym, zaawansowanym technologicznie zakładzie w Chinach rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Lotus Cars od 2017 roku jest większościowym właścicielem (51%) chińskiej firmy Zhejiang Geely Holding Group, a malezyjska Etika Automotive przejęła pozostałe 49% udziałów w firmie. Geely jest również właścicielem Volvo, Polestar i London Electric Vehicle Company, która produkuje taksówki.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria