Land Rover Discovery Sport - wyzwanie w tunelu śnieżnym

Udostępnij Facebook Twitter

Siła psa kontra siła konia, gdy bestsellerowy Land Rover Discovery Sport staje do walki z zaprzęgiem psów w wyjątkowym wyścigu w tunelu narciarskim Vesileppis w Finlandii.

Tegoroczne ciepłe lato sprawiło, że w dużej części północnej Europy nie ma śniegu, więc Land Rover zabrał zespół psów husky, które potrzebują treningu przed zimowymi mistrzostwami, do tunelu na bardzo potrzebny sprint po śnieżnym torze.

SUV Discovery Sport stanowił poważną konkurencję dla fińskiej mistrzyni średniego dystansu, Laury Kääriäinen i jej zespołu sześciu psów zaprzęgowych. Szli łeb w łeb w wyjątkowym 1-kilometrowym sprincie wokół specjalnego podziemnego tunelu.

Pofałdowany tunel jest wykuty w skale 35 m poniżej poziomu gruntu i utrzymywany w stałej temperaturze -2°C, aby utrzymać warstwę śniegu o głębokości 20 mm przez całe lato, co czyni go idealnym miejscem do przetestowania możliwości terenowych Discovery Sport.

Wyruszając w przeciwnych kierunkach, psy miały proste zadanie. Po pokonaniu pierwszego wzniesienia były w stanie nabrać i utrzymać prędkość - zazwyczaj około 35 km/h. Dla kontrastu, Discovery Sport został zablokowany przez zestaw bloków lodowych, które wystawiły na próbę jego układy przegubowe kół i kontroli trakcji podczas jednego z okrążeń.

Podczas dwóch okrążeń tunelu, zaprzęgi i Discovery Sport były bardzo wyrównane, ale Land Rover, który był zmuszony do pokonania zestawu unikalnych lodowych przeszkód po drodze, wygrał to wyjątkowe wyzwanie o psi włos.

"Śnieg to jedna z najbardziej wymagających nawierzchni, z jakimi kierowcy zetkną się zimą na całym świecie, a Discovery Sport okazał się w tych warunkach równie komfortowy jak psy" - wyjaśnił kierowca Karl Richards, Lead Engineer for Stability Control Systems w Jaguar Land Rover.

"Zaawansowana technologia Terrain Response firmy Land Rover oraz inteligentny system napędu na cztery koła gwarantują, że nasz kompaktowy SUV klasy premium jest klasą samą dla siebie, jeśli chodzi o jazdę w terenie - niezależnie od tego, czy masz dwie nogi, czy cztery."

Przed wyścigiem, dedykowane akcesoria Discovery Sport zapewniły, że główny husky Jami został bezpiecznie przetransportowany do tunelu śnieżnego, aby dołączyć do swojej spragnionej śniegu sfory.

Przegroda bagażowa Land Rovera o pełnej wysokości uniemożliwia zwierzętom domowym dostęp do przedziału pasażerskiego i z łatwością dopasowuje się do punktów mocowania wewnątrz pojazdu, podczas gdy wytrzymała gumowa mata bagażnika chroni podłogę bagażnika i zatrzymuje nawet drobne rozlane płyny.

Funkcje zwiększające wygodę, w tym klapa tylna Land Rovera z funkcją Gesture Tailgate, ułatwiły wsiadanie i wysiadanie Jamiego z kompaktowego SUV-a klasy premium, natomiast technologia kamer surround, dostępna za pośrednictwem 10-calowego centralnego ekranu dotykowego, pozwoliła kierowcy Karla mieć oko na psy podczas manewrowania w tunelu.

Czy wiesz, że...? Szacuje się, że 50% klientów Land Rovera posiada lub regularnie podróżuje z psem.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria