Jak odświeżyć felgi aluminiowe?

Felgi aluminiowe jest to ozdoba praktycznie każdego samochodu. Z biegiem czasu ulegają one zużyciu a powłoka lakiernicza nie będzie wyglądać tak dobrze. Warto więc sprawdzić w jaki sposób można skutecznie przywrócić felgom blask.

Guma w sprayu

Jednym z szybszych sposobów będzie zawsze nakładanie specjalnej elastycznej gumy w sprayu. Do przeprowadzania prac będzie trzeba mieć przynajmniej dwa pojemniki po 400 ml środka. Felgi nim nałoży się gumę musimy oczywiście profesjonalnie oczyścić oraz odtłuścić. Trzeba także zadbać o osłonięcie elementów hamulcowych przed pryskaniem tym środkiem. Dzięki temu, że można rozpylać gumę bez zdejmowania kół takie prace będą do wykonania znacznie łatwiejsze.

Polerowanie felg

Jeśli ktoś będzie liczył na lepsze efekty może wybrać polerowanie felg. Ten proces będzie dobrym wyborem, ale już wymaga demontażu felg. Należy je bardzo dokładnie oczyścić z brudu, potem musimy usunąć starą powłokę lakierniczą, by można było rozpoczynać polerowanie kilkoma stopniami gradacji, by w ten sposób osiągnąć zadowalające efekty.

Odnownienie felg aluminiowych

Na zakończenie musimy zastosować pastę polerską. Jeśli felgi będą już wypolerowane musimy jeszcze zadbać o ich zabezpieczenie specjalnymi woskami. Dzięki temu przedłuży się efekt wykonanych prac. Po pewnym okresie czasu ten proces trzeba będzie powtórzyć.

Lakierowanie felg

Najbardziej trwałym, ale jednocześnie także zajmującym najwięcej czasu przy felgach zadaniem będzie oczywiście lakierowanie. Podobnie jak przy polerowaniu trzeba będzie tutaj zdjąć felgi. Przygotowanie powierzchni jest bardzo ważne, felgi muszą zostać dokładnie oczyszczone. Na zakończenie rozpyla się również lakier bazowy, który pokryje felgę kolorem. Ostatnim etapem będzie rozpylenie bezbarwnego lakieru, który ma odpowiadać za nadanie połysku, sprawi, że warstwa bazowa będzie zabezpieczona przed uszkodzeniami. Jeśli chcemy decydować się na lakierowanie musimy wiedzieć, że jest to zadanie skuteczne, ale niestety zajmujące sporo czasu. Koszt powinien zamykać się mniej więcej w 200 złotych. Sposobów na odświeżenie felg mamy całkiem sporo, jednak zawsze im więcej pracy poświęcimy tym lepsze będą efekty.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria