Jak usunąć osad, plamy oleju i smugi na szybie samochodu?

Jak usunąć osad, plamy oleju i smugi na szybie samochodu?

Po długich podróżach i ciągłym użytkowaniu samochodu należy zwrócić szczególną uwagę na utrzymanie szyb w czystości. Kierowcy często mają do czynienia z nagromadzeniem osadów, plam oleju i zanieczyszczeń, których trudno się pozbyć. Większość właścicieli samochodów dba o zewnętrzną stronę okien, a niewielu regularnie czyści wnętrze samochodu. Tymczasem cząstki dymu, kurzu i smoły mogą gromadzić się na powierzchni, tworząc grubą warstwę zanieczyszczeń chemicznych, które są trudne do pozbycia się improwizowanych środków, nie uciekając się do specjalnych produktów do pielęgnacji samochodów.

Jak pozbyć się pozostałości nikotyny na przedniej szybie?

Najczęściej wewnętrzna strona przedniej szyby samochodu cierpi z powodu nagromadzonych pozostałości nikotyny. Tego typu zabrudzenia należy usuwać tylko w temperaturze dodatniej, gdyż w niskich temperaturach jest to praktycznie niemożliwe. Lepiej jest odstawić samochód do ciepłego garażu lub rozgrzać go przed czyszczeniem.
Do usuwania pozostałości nikotyny z wewnętrznej strony szyby samochodu najlepiej nadają się środki czyszczące na bazie alkoholu w sprayu. Wystarczy rozpylić preparat na szklaną powierzchnię, odczekać czas ekspozycji zgodnie z instrukcją producenta i za pomocą mikrofibry lub ręczników papierowych wytrzeć osad, stosując niewielką siłę, jeśli osad jest szczególnie silny. Należy pamiętać, że
jeśli podczas czyszczenia użyto ściereczki z mikrofibry, nie zaleca się ponownego użycia jej do czyszczenia szkła bez uprzedniego umycia, ponieważ ściereczka pozostawi smugi
.

Jak pozbyć się plam oleju na szybie samochodu?

Jeśli odkryjesz plamy oleju na przedniej szybie, zaopatrz się w środek do czyszczenia szyb samochodowych. Jest to dobry moment, aby uniknąć stosowania metod czyszczenia na sucho. Aby pozbyć się plamy oleju na przedniej szybie, rozcieńczyć piankę czyszczącą w wodzie zgodnie z instrukcją producenta, nanieść piankę z roztworu na przednią szybę i pozostawić ją do pracy. Po rozcieńczeniu roztworu, użyj papierowego ręcznika lub zamszowej szmatki, aby usunąć plamę. W razie potrzeby procedurę można powtórzyć.

Jak pozbyć się zadrapań i otarć na szybie samochodu?

Jeśli szyba samochodu nie jest już gładka i błyszcząca, a powierzchnia ma otarcia i drobne zarysowania, nie jest to powód do zmiany samochodu. Z tym problemem doskonale poradzą sobie kompozycje polerskie do okularów. Związek zawarty w takich pastach ma właściwości wnikania w rysy i mikropęknięcia oraz zmywania wszystkich nagromadzonych zabrudzeń. Następnie związek utwardza się do idealnie gładkiej i czystej powierzchni. Dodatkową zaletą jest tworzenie się hydrofobowej powłoki ochronnej, która zwiększa przejrzystość szyby, chroni przed brudem i zmniejsza zużycie piór wycieraczek.

28.05.2021, 263 views.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria