Nowe Lamborghini Urus - pierwszy samochód typu SSUV

Udostępnij Facebook Twitter

Długo oczekiwany Lamborghini Urus został wprowadzony na rynek, aby konkurować na kwitnącym rynku luksusowych samochodów 4×4.

Nazwany pierwszym Super Sport Utility Vehicle, włoski producent supersamochodów spodziewa się, że pierwsi klienci odbiorą nowego SSUV wiosną 2018 roku, w cenie od 131 500 funtów (bez podatków).

Wyposażony w 4,0-litrowy silnik V8 twin-turbo o mocy 641 KM, połączony z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów, Urus może osiągnąć prędkość 62 mph z miejsca w zaledwie 3,6 sekundy i jechać dalej z prędkością 189 mph, co czyni go najszybszym SUV-em na świecie.

"Lamborghini Urus to wizjonerskie podejście polegające na wprowadzeniu DNA Lamborghini do najbardziej wszechstronnego pojazdu, jakim jest SUV" - powiedział Stefano Domenicali, Prezes i Dyrektor Generalny Automobili Lamborghini.

"Urus wznosi SUV-a na poziom, który wcześniej nie był możliwy - Super SUV. To prawdziwe Lamborghini pod względem designu, osiągów, dynamiki jazdy i emocji, a także możliwość codziennej jazdy w różnych warunkach.

Lamborghini twierdzi, że Urus łączy w sobie stylistykę coupe i dominującą pozycję na drodze z komfortem jazdy, luksusowym wnętrzem i dynamiką samochodu sportowego na drodze i torze.

Zgodnie z wieloletnią tradycją Lamborghini, nazwa Urus wywodzi się ze świata byków. Urus, znany również jako Aurochs, jest jednym z dużych, dzikich przodków bydła domowego. Hiszpański byk bojowy, hodowany przez ostatnie 500 lat, jest nadal bardzo zbliżony do Urusa swoim wyglądem.

W trybach jazdy Srada, Terra (off-road) i Neve (śnieg) wektorowanie momentu obrotowego redukuje podsterowność, zapewniając bezpieczną i łatwą jazdę.

W trybach Sport i Corsa, wektorowanie momentu obrotowego pozwala Urusowi stać się bardziej zwinnym z większą nadsterownością: interakcja pomiędzy układem napędu na cztery koła i ESC zarządza nadsterownością, aby umożliwić precyzyjną i przyjemną jazdę.

W trybie Sabbia (piasek) system jest skalibrowany tak, aby zagwarantować zwinność i precyzję na terenach o zmniejszonej przyczepności, takich jak żwir lub wydmy, co czyni go idealnym trybem do zabawy w terenie.

W Lamborghini Urus zastosowano również układ kierowniczy tylnych kół wprowadzony w modelu Aventador S w całym zakresie prędkości, skracając rozstaw osi do 600 mm, co zwiększa zwinność i zmniejsza promień skrętu, zapewniając dodatkową zwrotność.

We wnętrzu, które wygląda odpowiednio sportowo i luksusowo, jest miejsce dla pięciu osób. Z przodu, na dwóch ekranach dotykowych, kierowca jest bardzo skoncentrowany na kierowcy - na szczęście jest też kilka przycisków i przełączników.

Urus Super SUV, który po raz pierwszy został zaprezentowany jako koncept w 2012 roku, staje się trzecim modelem produkcyjnym Lamborghini, obok dwumiejscowych supersportowych samochodów Aventador i Huracán, otwierając ofertę marki na nowych odbiorców.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria