Range Rover Evoque Convertible zaprezentowany

Udostępnij Facebook Twitter

Pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Range Rovera Evoque Convertible ujawnione przez Land Rovera.

Okrzyknięty "pierwszym na świecie luksusowym kompaktowym SUV-em kabrioletem", jego lekka tkaninowa maska chowa się w zaledwie 18 sekund, przy prędkości do 30mph.

W sprzedaży od wiosny 2016 roku, będzie dostępny w cenie od 47 500 funtów za model TD4 HSE Dynamic.

Łącząc charakterystyczną stylistykę modelu Evoque z wszechstronnym, wyrafinowanym składanym dachem, Land Rover twierdzi, że stworzył "kabriolet na każdą porę roku".

Oferując miejsce dla czterech dorosłych osób, bagażnik o pojemności 251 litrów, klapę na narty, nowy system informacyjno-rozrywkowy z 10,2-calowym ekranem dotykowym oraz legendarne zdolności terenowe Land Rovera, jest on gwiazdą zupełnie nowej niszy.

"Range Rover Evoque Convertible to pojazd na każdą porę roku" - powiedział Gerry McGovern, Land Rover Design Director i Chief Creative Officer.

"Jego wyjątkowo charakterystyczny design i światowej klasy inżynieria dodaje kolejny wymiar do rodziny Range Rovera, jeszcze bardziej zwiększając jej pożądanie i atrakcyjność."

Land Rover twierdzi, że prognozuje się, iż globalny rynek SUV-ów wzrośnie o 20% w ciągu najbliższych pięciu lat, a Evoque Convertible "odegra kluczową rolę w kontynuacji 45-letniej historii sukcesu Range Rovera, będąc pionierem całkowicie nowego sektora SUV-ów".

Nie zapomniano również o bezpieczeństwie, wprowadzając system Roll-Over Protection Device ze specjalnymi pałąkami przeciwwywrotnymi ukrytymi w tylnej części nadwozia.

Dwa aluminiowe pałąki są uwalniane w ciągu 90 milisekund w mało prawdopodobnym przypadku przewrócenia się pojazdu, tworząc przestrzeń życiową dla pasażerów.

Dostępne są silniki benzynowe Si4 i wysokoprężne Ingenium. Nowy 2,0-litrowy diesel Ingenium osiąga do 55 mil/godz. i emituje CO2 na poziomie 149g/km.

Nowy Range Rover Evoque Convertible będzie produkowany w zakładach Land Rovera w Halewood w Wielkiej Brytanii, obok wersji pięciodrzwiowej i coupé, i będzie sprzedawany na ponad 170 rynkach na całym świecie.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria