Czym właściwie jest auto detailing?

Niejednokrotnie widząc wyjątkowo czysty samochód na ulicy mówimy, że wygląda jak z salonu. Może się jednak okazać, że to błędne myślenie. Auta oczywiście wyjeżdżają czyste i dobrze wyglądają ponieważ nie mają długiego okresu życia. Ale może się okazać, że ten perfekcyjny wygląd ma także nieco starsze auto. Najczęściej wynika to z pracy wykonanej przez specjalistów od autodetailingu.

Ktoś pewnie się zapyta czy nowe auta są podobnie czyszczone jak te używane? Tak się robi, ponieważ to jedyny sposób na to, by tapicerka miała wyjątkową świeżość.

Pielęgnacja i ochrona samochodu

Na sam początek trzeba sobie powiedzieć czym będzie detailing. Pod tym hasłem kryje się przemyślany proces oczyszczenia samochodu i jego konserwacji, który może trwać nawet kilka dni. Efektem prac specjalistów z branży będzie przygotowanie efektu pojazdu salonowego. Usługę taką wykonuje się na autach używanych jak i też takich nowych, które są prosto z salonu w celu usuwania drobnych uszczerbków, które pojawiły się w czasie transportu. Auto detailing dba nie jedynie o stronę zewnętrzną auta, ale w podobny sposób również będzie się zajmował jego wnętrzem. Ostatecznie mamy idealnie lśniący, błyszczący samochód, który zachwycać będzie wszystkich swoim perfekcyjnym wyglądem. Najczęściej ten zabieg wykonuje się w przypadku pasjonatów motoryzacji albo też osób, które chcą podnieść wartość swojego pojazdu.

Auto detailing dzieli się pod kątem tego, gdzie będzie realizowany na zewnętrzny oraz wewnętrzny. Prace prowadzone w środku pojazdu będzie się skupiać na tapicerce, plastikach czy innych elementach wyposażenia. Nie będzie to jedynie zwykłe pranie i odkurzanie, ale przemyślany sposób działania, gdy wszystko skupia się na każdym detalu. Poza tekstyliami czyści się uszczelki, kokpit, listwy. Żaden szczegół nie może być tutaj pomijany.

Jak dbać o samochód?

Do wykonywania tych czynności używa się specjalnie przygotowywanych kosmetyków, których w sklepach motoryzacyjnych się nie znajdzie. Najczęściej specjaliści wybierają je na podstawie swoich doświadczeń, które mają od wielu lat. To pokazuje, że jedynie specjaliści, którzy od dawna w tym siedzą wiedzą doskonale jak sobie z tym poradzić i jakie kosmetyki wybierać do najlepszych efektów pracy.

Polerowanie lakieru

W przypadku auto detailingu zewnętrznego skupia się działanie na lakierze. Nie będzie to jednak zwykłe mycie i polerka, ale wiele działań od pomiaru lakieru przez usunięcie zabrudzeń i następnie usuwanie rys, a dopiero potem polerka i oczywiście po wykonaniu propozycja nałożenia powłoki ochronnej dla samochodu. Cały ten proces jest bardzo charakterystyczny i nie może być nazywany jako zwykłe czyszczenie czy mycie samochodu. Niektórzy mówią na to również myjnia plus, ale nie wiedza czym tam naprawdę zajmuje się detailing i czego będzie się można po nim spodziewać. Jest to tak precyzyjnie wykonywana praca, że będzie trzeba ją określić jako coś nieco więcej niż to się dzieje w przypadku konserwacji czy czyszczenia. Tutaj auto będzie tak naprawdę dopracowane do poziomu salonowego show car.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria