Nissan GB świętuje kamień milowy w historii crossoverów

Nissan został pierwszym producentem samochodów, który sprzedał JEDEN MILION pojazdów typu crossover w Wielkiej Brytanii - przy czym ponad 90% z nich zostało zbudowanych na brytyjskiej ziemi.

Crossovery, które łączą w sobie cechy SUV-ów i rodzinnych hatchbacków, odnotowały masowy wzrost w ciągu ostatniej dekady, a Nissan produkuje modele Qashqai, Juke i X-Trail.

Producent samochodów, który posiada największą w Wielkiej Brytanii fabrykę samochodów w Sunderland, osiągnął liczbę miliona sprzedanych egzemplarzy w ciągu zaledwie 14 lat.

Aż 93% tej brytyjskiej sprzedaży stanowią crossovery, które zostały zbudowane w północno-wschodniej części kraju, a pozostałe 7% sprowadzono z Japonii.

Składają się na to obie generacje Qashqai i Juke, a także obecna generacja X-Trail (2014- ).

Aby uczcić ten kamień milowy, Nissan pokrył modele, które przyczyniły się do zwiększenia sprzedaży, platyną - to ukłon w stronę przemysłu muzycznego, w którym platynowa płyta jest przyznawana artystom, którzy osiągnęli milion sprzedanych egzemplarzy swojego albumu lub singla.

Andrew Humberstone, dyrektor zarządzający, Nissan Motor (GB) Ltd., powiedział: "Jesteśmy zachwyceni, że udało nam się osiągnąć ten bezprecedensowy kamień milowy sprzedaży i pragniemy wyrazić szczerą wdzięczność naszym klientom za pokładanie zaufania i lojalności w jakości pojazdów Nissana".

nissan

"Jeśli zastanawiasz się nad zakupem crossovera, nie znajdziesz innej marki, która miałaby choćby zbliżoną liczbę zadowolonych klientów do Nissana.

"Jesteśmy liderami rynku w tym segmencie, ponieważ stawiamy naszych klientów na pierwszym miejscu - w projektowaniu i inżynierii naszych pojazdów, ale także w doświadczeniach związanych z zakupem i posiadaniem".

Odkąd Nissan Qashqai wymyślił segment crossoverów w 2007 roku, a Juke stworzył segment kompaktowych crossoverów w 2010 roku, Nissan jest liderem rynku sprzedaży crossoverów w Wielkiej Brytanii.

Qashqai zajmuje stałe miejsce w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się samochodów w Wielkiej Brytanii, a Nissan Juke regularnie pojawia się w pierwszej piętnastce najlepiej sprzedających się modeli.

W przyszłym tygodniu Nissan zaprezentuje nowy model Qashqai, który będzie produkowany w fabryce w Sunderland i trafi do sprzedaży pod koniec roku.

Qashqai jest największym brytyjskim samochodem produkowanym seryjnie - w Sunderland wyprodukowano go ponad trzy miliony, a następnie sprzedano na całym świecie.

Fabryka Nissana w Sunderland jest również największą fabryką motoryzacyjną w historii Wielkiej Brytanii, a co trzeci samochód wyprodukowany w Wielkiej Brytanii schodzi z jej linii produkcyjnych, co czyni Nissana największym producentem samochodów w Wielkiej Brytanii.

Podczas gdy Nissan musiał zamknąć drzwi salonów podczas ogólnokrajowej blokady, usługa Shop@Home wspiera klientów w dokonaniu następnego zakupu w zaciszu ich domów.

Klienci mogą przeglądać i konfigurować modele, analizować opcje finansowe, a nawet odebrać samochód z najbliższego salonu Nissana zabezpieczonego systemem COVID.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria