Sprawdź jak zapobiec oksydacji lakieru regularnie dbając o swoje auto z marką Meguiars!

Jeśli ktoś chce dobrze dbać o stan swojego lakieru powinien wybierać dla siebie dobre kosmetyki do samochodu. To bardzo ważne, ponieważ każdy samochód narażony będzie na negatywne oddziaływanie środowiska i dlatego dobrze będzie pamiętać o regularnej pielęgnacji lakieru. Jednym z procesów, które negatywnie wpływają na wygląd i stan lakieru to jego oksydacja.

Jako zewnętrzna część samochodu będzie to miejsce narażone na działanie wody, powietrza czy słońca. Cząsteczki tlenu wchodzą w reakcje z cząsteczkami lakieru. W większości przypadku utleniania wystąpić może jedynie, gdy powierzchnia jest zniszczona, albo zaniedbana. Pogorszenie to wynikać może właśnie z tego zaniedbania. W ten sposób będzie ona przepuszczalna i dlatego będzie widać wyraźne problemy z jej zachowaniem w dobrym stanie. Można również spowodować to poprzez mycie środkami, które mają liczne mocne detergenty.

Na szczęście procesowi utleniania można zapobiegać, jeśli regularnie dba się o lakier samochodu oraz wybiera się dobre jakościowo produkty do jego pielęgnacji.

O czym musimy pamiętać?

Pierwsza sprawa to dokładne mycie samochodu przy użyciu dobrych jakościowo szamponów. Muszą one mieć neutralny poziom pH co będzie bardzo ważne. Dodatkowo nakładamy warstwy ochronne wosku, które będą wprowadzać nowy wymiar ochrony na taki lakier. taka formuła stworzy przejrzysty kolor i połysk.

Ochrona lakieru

Technologia Hydrophobic Polymer Technology™ to taki element, który zagwarantuje nam ochronę przed korozją, oksydacją czy promieniami UV. Można również oczekiwać, że taka technologia daje wyjątkową ochronę i sprawi, że przez naprężenie powierzchni woda się skropli i z lakieru będzie spływać. Dobra powłoka powinna stać się taką barierą, która będzie skutecznie chronić nasz lakier przed wszystkimi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, które mogą być dla niego niebezpieczne.

Kosmetyki samochodowe

Ważne będzie również to, by przynajmniej raz w roku w razie potrzeby usuwać zanieczyszczenia przez specjalne produkty czyszczące, które mają nieco mocniejszą formułę. Mogą one pomagać nam w usuwaniu uszkodzeń różnego rodzaju, które również na lakierze mogą się pojawiać. Jeśli to możliwe to musimy się także starać o to, by samochód parkować pod zadaszeniem to zawsze będzie dla niego najlepsze.

Regularnie prowadzona pielęgnacja odpowiednio dopasowanymi produktami pomoże nam ochronić się przed procesem utleniania, dzięki czemu można się cieszyć widokiem zadbanego, dobrze wyglądającego samochodu przez długi czas. Jak to często bywa okazuje się, że jeśli pielęgnacja jest regularna to będzie to łatwa pielęgnacja. Dlatego to nam powinno zależeć na tym, by o samochód dbać, ponieważ tylko w ten sposób zapewnimy sobie dla niego odpowiednie zabezpieczenia i to auto będzie zawsze wyglądać doskonale.