Polerka samochodowa - jak wybrać najlepszą ?

To oczywiste, że z czasem nasz lakier będzie tracił swój pierwszy blask. Zamiast tego pojawiają się zarysowania, otarcia czy karoseria staje się matowa. Będzie również narażona na czynniki atmosferyczne różnego rodzaju. Samemu trudno będzie przywrócić połysk i doskonały wygląd karoserii. Warto jednak wiedzieć jak można sobie z tym poradzić. Kluczem będzie tutaj dobrze dopasowana polerka, która ułatwi nam dbanie o naszą karoserię.

Jak wybrać to dobre urządzenie?

Nasze auto może być polerowane na dwa różne sposoby. Z jednej strony polerowanie ręczne, które będzie bardzo czasochłonne i wymaga od nas bardzo dokładnej pracy. Dodatkowo efektywność jakaś szczególna nie będzie. Jeśli chodzi o drugą opcję a więc mechaniczne polerowanie będzie ono realizowane przez urządzenie określone jako polerka samochodowa. Jest to proces szybszy i efektywniejszy. Wymagać będzie jednak doświadczenia i dlatego nie każdy będzie chciał sam reperować lakier. Dzięki powszechniejszemu dostępowi do filmów instruktażowych domowych detailerów jest coraz więcej.

Dzięki mechanicznej polerce nasze auto znów będzie miało lśniącą piękną karoserię. Nie będzie otarć, rys ponieważ wykonana będzie bardzo dokładna korekcja.

Co więc trzeba zrobić, by wybrać bardzo dobry sprzęt?

Polerowanie samochodu

Polerki występują w dwóch rodzajach. Są urządzenia rotacyjne, które wymagają doświadczenia, ponieważ kręcą się tylko wokoło własnej osi. Usuwać będzie można poważne wady lakieru i uda się wypracować pożądaną głębię. Działać będzie szybko oraz efektywnie. Najbardziej zauważalne jest to przy mocnych pastach. Osoby, które wcześniej z polerowaniem nie miały do czynienia mogą uszkodzić również lakier. Orbitalne urządzenia to druga opcja, która dla początkujących będzie już znaczenie lepsza. Nie będzie już tutaj rosnącego ciepła pracy, które zniszczyć może lakier. Pośród producentów spotyka się również polerki kątowe, które pozwalają na pracę z drewnem czy tworzywem sztucznym i metalem.

Połysk karoserii

Moc

Moc urządzenia to bardzo ważna kwestia. Jeśli ma to być sprzęt, który dobrze sobie poradzi trzeba mieć mniej więcej 1000 W mocy.

Waga

Polerowanie to żmudna czynność, szczególnie gdy zniszczenia są znaczące. Można radzić sobie z nimi bardzo dobrze różnymi sprzętami. Trzeba pamiętać o tym, że polerka będzie również sporo ważyć niekiedy i przy dłuższej pracy stanie się również nieco bardziej męcząca dla nas.

Prędkość

Istotną funkcją każdej polerki musi być możliwość regulowania prędkości w zależności od rodzaju wykonywanego zadania. Tym samym będzie dobrze, gdy urządzenia ma szeroki zakres możliwości regulowania obrotów. Większa prędkość sprawdzi się między innymi przy korekcji wad lakieru. Z kolei mniejsze świetnie nadaje się do wykończenia, dlatego dobrze, jeśli jest znacząca miara regulacji. Komfortowa będzie elektroniczna kontrola, która będzie ta stałą prędkość utrzymywać. To ważne, ponieważ będziemy mieli niezawodność działania takiego urządzenia nawet przy niskich obrotach. Sam zakup polerki samochodowej to krok pierwszy do idealnego lakieru. Trzeba mieć także dobre pasty oraz pady.

Pasta polerska

Jeśli chodzi o pady jest w sprzedaży wiele propozycji. najważniejsze to posiadać kilka różnych do pracy, która będzie zaczynała się od mocnego polerowania aż skończy się na takim znacznie delikatniejszym. Pasty również dobrze mieć zróżnicowane. Można mieć na początek taką o średniej ścieralności oraz tą o lekkiej. Będzie można na tych nieco słabszych produktach nieco tego polerowania się nauczyć. Warto też wybierać takie produkty, które pochodzą od sprawdzonych producentów.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria