Pasty polerskie

Dobór odpowiedniej pasty polerskiej to bardzo ważna sprawa. Stosowany jest w celu uzyskiwania nieskazitelnej powierzchni lakieru. Firmy specjalizują się w produkcji takich pas, posiadają różne oznaczenia co do ścieralności czy też wykończenia. Uwagę naszą zwrócimy tym razem na pasty firmy Rupes.

W tej firmie oznaczenia są dobrane kolorystycznie. W ten sposób będziemy mogli bez problemu znaleźć te produkty, które się u nas dobrze będą sprawdzać i warto będzie je wybierać do prac przy samochodzie i polerce

Zephir Coarse kolor niebieski – to mocna pasta, która usuwać będzie zmatowania po wodnym papierze, który ma gradację na poziomie 1500. Mocne zarysowania, utleniania lakieru czy matowienia. Przeznaczona do współpracy ze specjalnie przygotowaną gąbką rupes. Ma ona unikalną formułę, jest prosta w ścieralności i nie zostawi dużej ilości silikonu na powierzchni lakieru.

UHS Ease Gloss kolor czarny – pasta tnąca, która w jednym kroku usuwa zarysowania, zmatowienia i przebarwienia. Jednocześnie gwarantuje błyszczenie lakieru. Nadaje się do współpracy z szarą gąbką Rupes. Ma niewielką ilość wypełniaczy co sprawi, że prosta ścieralność z powierzchni jest gwarantowana.

Quarz Medium kolor zielony – to pasta średnio ścieralna, która nie ma dużej agresywności i dlatego nadaje się do usuwania niewielkich rys, które pojawiają się po myjniach automatycznych. Nadaje się do papieru wodnego o gradacji 2500. Przeznaczona będzie do współpracy z zielną gąbką Rupes.

Keramik Fine kolor żółty – wykańczająca pasta, która ma swoją charakterystyczną konsystencję i rozpuszcza się wodzie. Posiada dobre właściwości do usuwania wad z twardych powierzchni. Może mieć papier wodny o gradacji 3000. Perfekcyjnie nadaje się do delikatnych napraw. Współpracuje z żółtą gąbką marki Rupes. Jest tam bardzo mało wypełniaczy i dlatego pozostałości pasty usuwa się bardzo sprawnie nie stanowi to większego problemu.

Diamond Ultra Fine kolor biały – wykańczająca pasta, która przez swoje właściwości wykańcza elementy na wysoki połysk. Przeznaczona będzie do pracy na białej gąbce Rupes. Ma małą ilość wypełniaczy i tym samym szybko usuwa się dzięki niej pozostałości pasty z powierzchni lakierniczych.

Jak polerować samochód?

Polerowanie ręczne

Jeśli nie mamy sprzętu do polerowania będzie można wykonywać polerowanie ręczne. Tutaj też trzeba mieć oczywiście dobre pady i pasty. Trzeba się również wykazać dużą starannością i zaangażowaniem, takie polerowanie będzie bowiem dość męczące i jednak zajmie nam sporo czasu, dlatego trzeba się na to przygotować. W tym zakresie znaleźć trzeba również dobre pasty i pady. wydaje się, że polerowanie ręczne nie pozwala nam generować takiej siły jak maszyna a to jednak sprawia, że będziemy w stanie wykorzystać nawet nieco mocniejsze woski ścierające do takiej pracy.

Woski

Ciekawym rozwiązaniem są także woski, które odpowiadają nam za zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami środowiska naszego lakieru. Woski syntetyczne są zdecydowanie tańsze niż te przygotowywane z wosków naturalnych. Jednak te naturalne są znowu skuteczniejsze w ochronie. Będą jednak trudniejsze do aplikacji, dlatego trzeba sobie to wszystko rozważyć i ostatecznie zdecydować, które rozwiązanie akurat dla nas będzie najlepsze i będzie się w stanie na naszej powłoce lakierniczej dobrze sprawdzić. należy sobie również rozważyć jak będziemy w stanie radzić sobie z nałożeniem takich wosków, czy łatwiej będzie nam wybrać tani produkt, ale taki, który łatwo się nakłada czy będziemy w stanie skutecznie popracować również z woskami naturalnymi.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria