Powłoka ceramiczna, czy kwarcowa… a może hybrydowa ?

Obecnie, gdy zabezpieczenie lakieru samochodowego specjalną powłoką jest coraz bardziej popularne ludzie zastanawiają się w jakim celu ten zabieg się wykonuje. Ile będzie warto na niego wydać. Może się zastanawialiśmy czy w ogóle warto to robić?

Właśnie w tym wpisie chcemy na temat powłok się nieco wypowiedzieć.

Powłoka kwarcowa

To jedna z tańszych form zabezpieczenia lakieru samochodowego. Obecnie rynek ma dla nas wiele różnych powłok tego rodzaju. W rozsądnych cenach każdy dla siebie coś ciekawego będzie w stanie znaleźć. koszt zaczyna się od 200 złotych.

Dlaczego warto zainwestować w kwarc?

Kwarc to szansa na wiele trwalsze zabezpieczenie lakieru niż wosk tradycyjny. Utrzymuje się dłużej nawet do 1 roku. Zapewnia skuteczną ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Uzyskiwany efekt hydrofobowy pozwoli dłużej zapewnić nam czyste auto. Innego rodzaju są zanieczyszczenia takie jak tłuszcze czy ptasie odchody na zabezpieczonej powierzchni, po wiele łatwiej potem będzie je usuwać. Warto zaznaczyć, że kwarc sprawi, że połysk naszego auta będzie lepszy i wygląd tym samym również.

Ochrona ceramiczna

Powłoki ceramiczne są dedykowane dla bardziej wymagających klientów, którzy na pielęgnacje samochodu wydawać mogą więcej niż przy kwarcu. Takie powłoki nie są jednak dostępne w zwykłej sprzedaży a ich nakładaniem zajmują się raczej wykwalifikowani specjaliści. Ten zabieg może kosztować nawet do 4 tysięcy złotych a koszt zaczyna się od ponad tysiąca.

Cena jest wyższa bo trzeba korzystać z usług profesjonalistów. Dodatkowo taka ochrona jakościowo będzie również dużo lepsza. W zależności od rodzaju powłoki może się utrzymywać na lakierze nawet około 5 lat. W przypadku kwarcu jest to niemożliwe. Ceramika podobnie jak kwarc będzie zwiększać głębię koloru i dodaje również nieco szklistości, ale będzie to dużo bardziej wyraziste podkreślenie niż przy kwarcowych powłokach. Testując różnorakie produkty można zauważyć, że ceramika robić będzie to lepiej.

Ochrona lakieru

Ostatnim argumentem, który przemawia również za ceramiką będzie ochrona przed niewielkimi uszkodzeniami. Powłoka ceramiczna osiąga twardość 9H i dlatego będzie można chronić auto przed działaniem tępych narzędzi. Czołgu z auta nie zrobimy, ale zabezpieczenie będzie znaczące. Mocne rysy podobnie jak po gwoździu nie będą możliwe do uniknięcia, ale to raczej rzadziej spotykany problem. Te małe z gałęzi uda się pokonać w ten sposób.

Powłoka hybrydowa

Jeśli zastanawiacie się czy jest coś lepszego od kwarcu to można powiedzieć, że technologia cały czas idzie do przodu. Cały czas wykonywana jest praca, która zmierza do tego, by tworzyć coraz to lepsze i twardsze powłoki. Jeśli nasze samochody mają być lepiej chronione to takie udoskonalenia na pewno są potrzebne i dobrze, gdy będą wykonywane. Jest to właściwie fajny sposób na poprawę pracy aut i ich wyglądu.

Opcją dla osób, które szukają produktu pośredniego będą powłoki hybrydowe a wiec łączenie pomiędzy kwarcem a ceramiką. To również nowy sposób na ochronę auta, który pokazuje nam zupełnie inne granice. Z przeprowadzonych ocen wynika, że to właśnie hybrydowa powłoka radzi sobie najlepiej, jeśli chodzi o przyciemnianie auta i dlatego będzie tak dobrym wyborem dla wielu osób.

Jeśli zdecydujemy się na nałożenie powłok możemy sobie zagwarantować, że nasze auto będzie skutecznie zabezpieczone i będzie można uniknąć sobie problemów z jego myciem. To ważna sprawa, o której trzeba pamiętać, ponieważ auto z powłoką można myć znacznie rzadziej. Dzięki temu spokojnie będzie można uchronić się przed niszczeniem karoserii w trakcie mycia.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria