Jak usunąć owady z karoserii samochodu ?

Przychodzi wiosna, a potem czas wakacji, wsiadasz do samochodu, aby spędzić czas w ciepłym i przyjemnym miejscu. Po długiej podróży docierasz do celu, wysiadasz z samochodu i… cała maska jest oblepiona pozostałościami owadów przyklejonych do lakieru. Jak poprawnie usunąć owady z powierzchni lakieru? Dowiesz się w tym krótkim poradniku!

Owady rozbijające się na masce, szybie i zderzaku samochodu to zmora każdego kierowcy w ciepłe dni, a szczególnie wieczorami. Owady wbijające się w powierzchnię lakieru dodatkowo go rozpuszczają powodując tzw. wżery, przez co usunięcie ich z powierzchni karoserii czasami bywa niesamowicie uciążliwe. Nierzadko pierwsza myśl pojawiająca się w głowie kierowcy to myjka ciśnieniowa. Błąd! Owady, które wbijają się w powierzchnię lakieru, mogą doprowadzić nawet do jego „zdarcia”, jeśli spróbujesz „zerwać” je pod wysokim ciśnieniem. W tym wypadku powinieneś posłużyć się specjalistyczną chemią do rozpuszczania owadów.

Bug removery, bo to o nich mowa, to skoncentrowane środki rozpuszczające owady. Są w pełni bezpieczne dla lakieru i jednocześnie zabójcze dla zabrudzeń pochodzenia organicznego. Praktycznie każda popularna marka produkująca chemię samochodową posiada w swojej ofercie środki do usuwania owadów z powierzchni lakierowanych lub produkty do usuwania zabrudzeń organicznych. Najpopularniejszymi na polskim rynku są ADBL Beetle Juice Squeezer, Shiny Garage Bug Off i CleanTech Bug Off.

Jeśli chcesz usunąć owady z powierzchni lakieru w pierwszej kolejności spryskaj bug removerem powierzchnię lakieru zanieczyszczoną owadami i pozostaw preparat aby zareagował z zanieczyszczeniami. W ciągu ok 4-5 minut preparat powinien zacząć rozpuszczać owady, co pozwoli na przejście do kolejnego kroku.

usuwanie owadów z lakieru

Możesz usunąć rozpuszczone przez bug remover owady na 2 sposoby. Pierwszym z nich jest zastosowanie tradycyjnej myjki ciśnieniowej. Jeśli owady uległy rozpuszczeniu, możesz je spłukać z powierzchni lakieru. Inną i bezpieczniejszą metodą jest zastosowanie rękawicy, lub gąbki nasączonej ciepłą wodą. Pozwoli ona na dokładniejsze doczyszczenie lakieru z pozostałości zarówno owadów, jak i bug removera. Należy pamiętać, aby nie pozostawić go do wyschnięcia, gdyż może on wtedy uszkodzić powierzchnię lakieru.

Wykorzystanie bug removera, wody i rękawicy to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na usunięcie nawet najgorzej przylgniętych owadów. Jeśli jednak zanieczyszczenia będą tak uporczywe, że chemia nie da sobie z nimi rady, trzeba będzie sięgnąć po glinkę i maszynę polerską.

Tych kilka prostych kroków powinno ułatwić Ci utrzymanie lakieru w lepszym stanie i usuwanie uporczywych zabrudzeń organicznych. Dodatkowo możesz zabezpieczyć lakier maski i zderzaka twardymi woskami, powłoką ceramiczną, lub foliami samoregenerującymi (oczywiście stosując się do zaleceń producenta i najlepiej u autoryzowanych dystrybutorów).

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria