Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa fotelika samochodowego

Bezpieczeństwo Twojego dziecka w samochodzie w dużym stopniu zależy od tego, czy ma ono odpowiednio zainstalowany odpowiedni fotelik samochodowy lub fotelik podwyższający. Nawet jeśli jesteś doświadczonym kierowcą z jasną historią jazdy, nie możesz powstrzymać innych kierowców przed podejmowaniem złych decyzji na drodze. Prawidłowo używane foteliki samochodowe dla dzieci mogą zmniejszyć ryzyko śmierci o 71%, ale połowa wszystkich fotelików podwyższających i podwyższających nie jest prawidłowo zainstalowana. Aby zapobiec tragicznemu zdarzeniu, upewnij się, że Twoje dzieci są odpowiednio rozmieszczone na odpowiednich siedzeniach. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby zapewnić swojemu dziecku najbezpieczniejszą jazdę.

Użyj odpowiedniego fotelika samochodowego lub wspomagającego. Jednym z najczęstszych popełnianych błędów jest zamiana dziecka na fotelik samochodowy zwrócony przodem do kierunku jazdy, zanim będzie gotowe. Dziecko powinno pozostać skierowane tyłem do kierunku jazdy aż do ukończenia przez nie 2 lat lub do osiągnięcia górnej granicy wagi lub wzrostu fotelika. Foteliki samochodowe odwrócone tyłem do kierunku jazdy są do pięciu razy skuteczniejsze niż foteliki odwrócone przodem do kierunku jazdy w zapobieganiu urazom u dzieci do 23 miesięcy. Ważne jest również, aby pamiętać, że nie wszystkie foteliki samochodowe pasują do wszystkich samochodów, więc spróbuj ich użyć przed zakupem.

Prawidłowo zapnij dziecko. Prawidłowo zapnij dziecko. Paski powinny być przytulne bez luzu, aby zapobiec opadnięciu lub przewróceniu się dziecka. Puchate kurtki mogą oszukiwać, że dziecko jest zapinane ciasno, gdy ich nie ma. Zapnij dziecko przy normalnym ustawieniu lub zdejmij kurtkę przed jej zapięciem. Chcesz również upewnić się, że klips uprzęży, czyli klips piersiowy, jest w odpowiedniej pozycji. Powinien on być umieszczony na wysokości pachy.

Złapać fotelik samochodowy. Przeczytaj instrukcję montażu, aby upewnić się, że prawidłowo ZATRZYMYMYWANIE Dziecka w samochodzie. LATCH to skrót od angielskiej nazwy "Lower Anchors and Tethers for CHildren". Foteliki samochodowe posiadają dolne zaczepy, które łączą się z dolnymi prętami mocującymi w samochodzie. Użyj górnego paska mocującego na wszystkich fotelikach samochodowych zwróconych przodem do kierunku jazdy. Ogólną zasadą jest, że jeżeli możesz przesunąć fotelik o więcej niż cal z boku na bok, prawdopodobnie nie jest on zamontowany prawidłowo.

Nie wyrzucaj za szybko fotelika wspomagającego. Po prawidłowym zapięciu pasów bezpieczeństwa dziecko nie potrzebuje już fotelika podwyższającego. Aby pas bezpieczeństwa prawidłowo pasował, biodrowy pas bezpieczeństwa powinien przechodzić przez górne uda, a barkowy pas bezpieczeństwa powinien przechodzić przez klatkę piersiową. Pasy nie powinny dotykać brzucha ani szyi dziecka. Większość dzieci potrzebuje fotelika podwyższającego do około 8-12 roku życia.

Jeśli nadal masz pytania dotyczące fotelika samochodowego Twojego dziecka, nie zwlekaj z uzyskaniem na nie odpowiedzi. Możesz poprosić technika ds. bezpieczeństwa pasażerów o sprawdzenie instalacji Twojego fotelika samochodowego.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria