Jak czyścić i konserwować wnętrze samochodu - kosmetyki samochodowe, czy auto spa?

To w jakim stanie będzie nasz samochód wpływa również na komfort jazdy. Kwestia sprawności to oczywiście kluczowa sprawa, ale również estetyka jest bardzo ważna, będzie nam przyjemnie pokonywać kolejne trasy w samochodzie, który jest czysty i ładnie pachnie.

Lepiej nam będzie w aucie, gdzie każdy plastik będzie na swoim miejscu, natomiast źle będzie gdy auto będzie lepiące się od brudu i kurzu. W niektórych przypadkach wydaje się, że auta już do porządku nie da się doprowadzić, ale tak naprawdę nie będzie.

W jednej grupie są kierowcy, którzy czystość auta mają wyżej niż czystość domu, druga to osoby, które są niechlujne i na czystość samochodu kompletnie nie zwracają uwagę. Jeśli ktoś należy do tych pierwszych osób pewnie coś wie o tym jakie problemy w czyszczeniu auta ewentualnie mogą się pojawiać. Podpowiemy więc jak można efektywnie i efektownie wyczyścić swój samochód krok po kroku.

Zabieramy się do pracy

Pierwsza sprawa, którą musimy się zająć to oczywiście odkurzanie. Używając przenośnego odkurzacza lub tego w myjniach szybko wyczyścimy każdy element samochodu bardzo dokładnie. Plamy, które spotkamy potem usunie się specjalnymi środkami. Na pewno nie robimy nic na siłę. Pamiętać trzeba o tym, że potem trzeba auto oddać w ręce ekspertów jak coś się zepsuje. W trakcie odkurzania różne trudności mogą się pojawić i dlatego trzeba umieć odpowiednio na te różne problemy zareagować. Gdy już mamy wyczyszczoną tapicerkę dalej przechodzimy do plastików. Do ich czyszczenia dobrze będzie używać specjalnej pianki czy płynu. Uważamy na to, by mocnym produktem nie zniszczyć sobie przy okazji własnej skóry.

Samochodowe spa

W momencie, gdy czyścimy wnętrze pojazdu nie będzie można zapominać również o szybach. Do ich odświeżenia najlepiej będzie wykorzystywać specjalne płyny do mycia szyb samochodowych – tradycyjnie, okienne będą zostawiać smugi, uniemożliwią dokładne czyszczenie.

Kosmetyki do tapicerki

Korzystamy z pomocy specjalistów

Niestety w trakcie czyszczenia wnętrza auta często natykamy się na plamy, z którymi będzie trudno sobie radzić. Dlatego czasami może się okazać, że pomóc mogą nam specjalistyczne środki chemiczne, które jednak nie będą należeć do tanich. Innym razem będziemy musieli korzystać z pomocy firm specjalistycznych. Raczej musimy sobie jednoznacznie powiedzieć, że we własnym garażu doprowadzenie auta do stanu salonowego nie będzie możliwe, dlatego jeśli ktoś marzy o tym, by tapicerka, plastiki czy skóry lśniły tak jak z dnia wyjazdu z salonu trzeba wybrać się do car spa i tam liczyć na pomoc. poddając je renowacji skór, czyszczeniu czy praniu będzie można uzyskać po zwrocie auto, które będzie zachwycać świeżością oraz czystością niemożliwą do osiągania we własnym zakresie.

Renowacja tapicerki

Jeśli będziemy korzystać z firm specjalizujących się w autodetailingu warto będzie skorzystać z opcji konserwacji. Produkty służące do ceramicznej ochrony tapicerki czy elementów plastikowych będą skutecznie te wszystkie elementy zabezpieczać. Dzięki nim również czyszczenie w przyszłości będzie zdecydowanie łatwiejsze i warto brać to pod uwagę. Gwarantować sobie można trwałość przez kilka albo kilkanaście miesięcy.

Mogą one wykazywać odporność na trudne warunki atmosferyczne, promienie ultrafioletowe brud albo zmatowienie. Jeśli liczymy na to, że auto nawet jeśli już nie jest pierwszej świeżości ma wyglądać jak w dniu wyjazdu z salonu albo będzie przygotowywane na sprzedaż firmy detailingowe mogą tutaj nam wyraźnie pomóc i dlatego będzie można w takich sytuacjach po jej wsparcie sięgać, będzie rzeczywiście istotną pomocą.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria