Serwisowanie: autoryzowany serwis kontra lokalna firma niezależna

Dla wielu ludzi gospodarka nie staje się lepsza, okazuje się, że pieniądze są napięte, a przyszłość nie wygląda tak bezpiecznie. Kiedy więc przychodzi czas na serwisowanie samochodu, pojawiają się dwa podstawowe pytania;

a) Czy w ogóle stać mnie na serwis?

b) Jeśli mogę, to czy udać się do odpowiedniego franczyzowego dealera, czy do lokalnego niezależnego warsztatu?

Rozważając pytanie a) należy wziąć pod uwagę kilka prostych pytań typu "tak" lub "nie";

i. Czy jestem w pełni przekonany, że moje hamulce pozostaną w pełni sprawne przez następne 12 miesięcy?

ii. Czy jestem w pełni przekonany, że mój silnik nie przegrzeje się i nie wybuchnie/spali się w ciągu najbliższych 12 miesięcy?

iii. Czy jestem w pełni przekonany, że moje opony będą trzymać się drogi i poprowadzą mnie w kierunku, w którym kieruję przez następne 12 miesięcy?

iv. Czy jestem w pełni przekonany, że mój samochód jest sprawny i nie wyląduje w więzieniu lub trumnie w ciągu następnych 12 miesięcy?

v. Czy jestem zadowolony, że bez historii serwisowej mój samochód jest wart mniej niż gdyby miał pełną historię serwisową?

Jeśli możesz odpowiedzieć "tak" na każde z tych pytań (a "w pełni pewny" nie oznacza tylko "mam kciuki"), a następnie, jeśli naprawdę są trudne do można zrezygnować z usługi.

Teraz załóżmy, że choć pieniądze są napięte, masz zamiar dostać samochód serwisowany dla wszystkich rozsądnych powodów bezpieczeństwa i ekonomii długoterminowej i po prostu skupić się na "gdzie".

Lokalny niezależny garaż jest anegdotycznie mniej kosztowny niż franczyzowy dealer, ale również anegdotycznie jest mniej prawdopodobne, aby mieć szczegółową wiedzę techniczną danego producenta.

Dealer franczyzowy jest teoretycznie bardziej świadomy i zaangażowany w koncepcję obsługi klienta niż lokalny niezależny, ale paradoksalnie jest mniej prawdopodobne, że masz do czynienia bezpośrednio z kimś, kto ma władzę.

Franczyzowe firmy dealerskie zazwyczaj nalegają, aby ich pracownicy byli wykwalifikowani technicznie i zapewniają ciągłe szkolenia dla swoich pracowników na wszystkich poziomach. Lokalne firmy niezależne rzadko to robią, ale są to małe firmy i dlatego mają tendencję do większego polegania na kompetencjach każdego członka personelu.

Lokalny niezależny dealer ma mniejsze szanse na posiadanie zapasu odpowiednich części niż dealer franczyzowy, ale częściej korzysta z części wzorcowych niż marek producentów, które są przez to tańsze.

Franczyzobiorca ma większe szanse na posiadanie wygodnej poczekalni, gdybyś musiał czekać na swój samochód, i ma większe szanse na posiadanie pojazdu zastępczego, gdybyś go potrzebował, ale jeśli nie potrzebujesz żadnego z tych rozwiązań, będziesz za nie płacił w ramach ogólnych opłat dealera.

Dealer franczyzowy jest bardziej prawdopodobne niż niezależny, aby umieścić "menu" stałych opłat, więc jesteś bardziej prawdopodobne, aby wiedzieć, co całkowity koszt będzie przed zobowiązaniem, co może zaoszczędzić zakłopotanie lub argument po praca jest wykonywana i rachunek jest przedstawiony.

Więc krótka odpowiedź na pytanie "autoryzowany serwis lub niezależny garaż?" jest to, że zależy to od Twoich potrzeb, lokalnych niezależnych warsztatów i lokalnych dealerów franczyzowych. Kiedy znajdziesz miejsce, które Ci odpowiada....stick z nim!

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria