Kosmetyka samochodowa

Mimo, ze mycie karoserii to norma, świadomość konieczności jej pielęgnacji będzie istnieć w świadomości Polaków dopiero od nie tak dawna. Jeszcze mniej więcej 20 lat temu wystarczyło raz na kilka tygodniu myć auto a wizyta w myjni traktowana była jako coś dla bogatych. Obecnie będzie już to wyglądało nieco inaczej.

Polacy regularnie dbają o swój samochód, starają się dbać o to jak wyglądają ich wnętrza, bagażniki, nie wożą tam masy rzeczy, które do niczego nie będą im potrzebne. Efekty są ostatecznie zachwycające.

Na czym polega detailing samochodowy?

Ta nazwa nieco obco nam brzmi, ale może być także myląca. Założenia są bowiem przejrzyste. To kompleksowe zabiegi które polegać będą na czyszczeniu, renowacji czy konserwacji samochodu i wszystkich jego elementów i to na zewnątrz jak i w środku. Głównym celem takiej kosmetyki będzie doprowadzenie pojazdu do stanu takiego jak fabryczny.

Wnętrze

W zakresie czyszczenia wnętrza będzie się realizować odkurzanie tapicerki, wykładzin, boczków sufitki oraz będą wykonywane prace związane z czyszczeniem wszystkich elementów, które wykonywane są również z tworzyw sztucznych. Zabiegi czyszczenia wnętrza charakteryzują się tym, że są one bardzo drobiazgowe, wszystko realizuje się z wielką dokładnością.

Karoseria

Oprócz dokładnego mycia szyb, detailing będzie się skupiał na czyszczeniu, ochronie czy konserwacji lakieru. Polerowanie oraz nałożenie warstwy ochronnej nie będzie gwarantować dobrej ochrony dla naszego samochodu. Również zabezpieczone będzie ono przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Woskowanie auta

Mimo iż jeszcze nie tak dawno najpopularniejszym produktem był wosk on raczej idzie już do lamusa na rzecz specjalnych ochronnych powłok kwarcowych i ceramicznych.To powłoki, które są wytrzymalsze, ponieważ trzymają się nawet przez dwa lata a dodatkowo mają również wiele walorów wizualnych. Mogą one również poniekąd chronić auto przed porysowaniem. To coś na kształt niewidzialnego pancerza, który będzie odpychał brud i jest odporny na wszelkie środki chemiczne.

Podsumowanie

Nie ma takiej możliwości, by w myjni samochodowej dało się osiągnąć takie możliwości doskonałego wyglądu jakie daje nam właśnie auto detailing usługa ta jest czasochłonna, ale jeśli się nią zajmiemy to nasze auto będzie miało rzeczywiście wygląd perfekcyjny, efekty pracy detailerów zaskoczą nas mocno. Jeśli ktoś się tym zajmuje wie doskonale jak ważne są detale i tak będzie chciał swoje zadania w tym zakresie dla nas realizować.

Warto pamiętać, że auto to nie tylko silnik czy skrzynia biegów oraz kable, ale także karoseria, która dla auta będzie jaka skóra. To ona podlega ciągle różnym procesom chemicznym i dlatego ta jej regeneracja jest bardzo ważna. Warto o swoje auto dbać, ono zaś odwdzięczy się przyciąganiem wzroku innych osób oraz dobrym stanem przez długie lata.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria