Sposoby na skuteczne wyczyszczenie tapicerki

Tapicerka naszego samochodu jest wielokrotnie doświadczana nie tylko przez pasażerów, ale niekiedy także przez kierowcę. Niestety, każda próba jedzenia lub picia w samochodzie pozostawia na niej ślad, a ten z czasem staje się coraz mniej estetyczny i coraz bardziej niebezpieczny. Jak zatem doprowadzić ją do porządku?

Różne rodzaje tapicerek

W pierwszej kolejności należy uświadomić sobie, że nie ma jednego rodzaju tapicerki, przed podjęciem prac mających na celu jej ochronę należy więc upewnić się, jaki typ jest obecny w naszym samochodzie. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się w tym kontekście tapicerka skórzana. Owszem, samochody, w których występuje, należą do pojazdów dość drogich, ona sama jest jednak wyjątkowo wdzięczna, gdy zastanawiamy się nad utrzymaniem jej w czystości. Oczywiście, nie jest to jedyne rozwiązanie, z jakim możemy się spotkać. Modne są także tapicerki z polimerów i tapicerki bawełniane, a każda z nich musi być prana w nieco inny sposób.

Pielęgnacja tapicerki

Niezbędne akcesoria

Jeśli mamy do czynienia z tapicerką wykonaną ze skóry, jedyne, co musimy zrobić, to zdecydować się na włączenie odkurzacza oraz wytarcie jej delikatnie z wykorzystaniem specjalnego mleczka. Pozwoli to na skuteczne i pozbawione wysiłku usunięcie zdecydowanej większości zabrudzeń i tylko przy samochodzie bardzo zaniedbanym przydadzą się nam środki chemiczne. Jeśli tapicerka w naszym aucie jest tekstylna, musimy liczyć się z tym, że jej czyszczenie będzie znacznie bardziej skomplikowane. Tym razem nie obejdzie się bez odkurzacza lub pistoletu piorącego oraz bez miękkiej szczotki wykonanej z włosia.

Pranie krok po kroku

Pranie tapicerki nie jest trudne, nie ma jednak większego sensu, jeśli nie zostanie przez nas poprzedzone dokładnym odkurzeniem foteli, podsufitka, kanapy oraz dywaników. Na etapie odkurzania należy przy tym starać się dotrzeć do miejsc, które zwykle kryją się poza zasięgiem naszego wzroku. Również sam odkurzacz powinien mieć dość duża moc, jeśli bowiem odkurzanie przebiegnie sprawnie, również pranie nie będzie od nas wymagało dużego wysiłku. Dopiero w kolejnym etapie można nanosić środek piorący.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria