Coś przecieka: co to za płyn?

Znalezienie tego płynu, który wycieka z twojego samochodu, może być alarmujące. Możliwe jest, że wyciek płynu z samochodu może być normalny, ale innym razem wyciek płynu jest objawem większego problemu z samochodem. Zanim wpadniesz w panikę, musisz zadać sobie dwa pytania: 1) "Skąd pochodzi płyn?" i 2) "Jak wygląda płyn?".

Przy określaniu, skąd pochodzi płyn, należy najpierw dowiedzieć się, czy płyn w ogóle dociera do pojazdu, a nie do pojazdu zaparkowanego w przestrzeni przed nami. Jeśli nie jesteś pewien, po prostu zejdź na dół i przyjrzyj się dobrze pod samochodem z latarką lub telefonem komórkowym.

Po ustaleniu, że wyciek rzeczywiście pochodzi z Twojego pojazdu, przyklej kawałek białego papieru lub kartonu pod wyciekiem, aby złapać część płynu i określić jego kolor. W zależności od koloru płynu, może to być kilka różnych rzeczy:

  • Czerwony lub różowy: Czerwony lub różowy płyn to zazwyczaj płyn do przekładni lub wspomagania układu kierowniczego. Nie chcesz, aby przeciekały one i musisz zabrać swój samochód do sklepu, aby mieć uszczelnioną dziurę.
  • Pomarańczowy: Pomarańczowy płyn może oznaczać, że rdza znajduje się w chłodnicy, co powoduje, że środek zapobiegający zamarzaniu lub kondensacji wydaje się pomarańczowy lub że samochód przecieka stary płyn przekładniowy. Żaden z nich nie jest dobrym znakiem i nie należy ignorować płynu pomarańczowego.
  • Żółty: Żółty płyn jest zwykle chłodziwem. Użycie niewłaściwego typu płynu chłodzącego do chłodnicy może zwiększyć prawdopodobieństwo nieszczelności.
  • Brązowy: Ciemnobrązowy płyn może pochodzić z kilku miejsc w pojeździe. Płyn hamulcowy jest zazwyczaj ciemnobrązowy, podobnie jak starzejący się olej silnikowy. Jasnobrązowy płyn hamulcowy jest zazwyczaj ciemnobrązowy, podobnie jak starzejący się olej silnikowy. W obu przypadkach należy skontaktować się z mechanikiem.
  • Przezroczysty: Tylko o to zazwyczaj nie ma się czym martwić - czysty płyn to zazwyczaj tylko kondensacja z układu klimatyzacji i jest to całkowicie normalne!

Ta lista obejmuje większość kolorów, które można zobaczyć wycieki z pojazdu, ale tutaj jest duży pomysł: Jeśli płyn nie jest jasny, nie jesteś w jasny. Udaj się od razu do sklepu!

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria