Pielęgnacja auta, a najczęściej popełniane błędy

Jeśli sami chcemy myć samochód musimy podejść do tego racjonalnie, ponieważ łatwo można auto uszkodzić. Wiele osób uważa, że mycie samochodu jest proste. W praktyce jednak wygląda to nieco inaczej. Często kierowcy zupełnie nie wiedzą jak się za to zabrać i niszczą swój samochód, gdy dokonują złego czyszczenia karoserii.

Podpowiadamy więc jak trzeba to robić i na jakie błędy przede wszystkim powinniśmy uważać. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nie używamy do czyszczenia auta takich samych środków jakie wykorzystuje się do sprzątania w domu. Nie można zastosować mycia samochodu płynem do mycia naczyń, ponieważ będzie to prowadzić do zmatowienia powierzchnio. Zawsze trzeba pamiętać, że do samochodów przygotowywane są specjalne środki myjące i na ich zastosowanie zawsze musimy się decydować. Jeśli pielęgnujemy skórzaną tapicerkę również trzeba pamiętać, że nie można zastosować kremu do rąk, ponieważ spowoduje odbarwienie.

Jak prawidłowo myć samochód?

Nadal znajdzie się wiele osób, które uważają, że najlepiej auto myje się gąbką. W praktyce jest inaczej. Nawet najbardziej miękka gąbka nie daje szans na skuteczne wypłukanie wszystkich zabrudzeń przed kolejną pracą na lakierze. Natomiast jeśli użyjemy mikrofibry będzie to najlepsze możliwe rozwiązanie. Do mycia przygotowujemy dwa wiadra, tak by w jednym mieć wodę, w drugim szampon, wtedy w czystej wodzie możemy swoją szmatkę do mycia płukać usuwają zabrudzenia przed kolejnym czyszczeniem., nie będzie przeniesienia zanieczyszczeń na lakier, dlatego te opcje dobrze się sprawdzają.

Akcesoria do mycia auta

Jeśli ktoś myśli o myciu ciśnieniowym musi szczególnie uważać. Oczywiście taka opcja istnieje, ale nie jest to zawsze bezpieczne, trzeba dbać o zachowanie odpowiedniej odległości. Uważać trzeba między innymi na koła, gdzie znajdują się delikatne czujniki ABS.

Trzeba także unikać wycierania karoserii na sucho. Takie wycieranie jest niebezpieczne, ponieważ prowadzi to do porysowania lakieru. Trzeba bowiem pamiętać, że gromadzi się na lakierze kurz i pocieranie go będzie powodować powstanie niewielkich rys. zdecydowanie lepiej będzie umyć takie auto, jeśli uważamy, że ten kurz trzeba usunąć. Jeśli pielęgnujemy swój samochód powinniśmy także pamiętać o tym, że nie nakłada się na lakier środków w pełnym słońcu, ponieważ będą one wysychać i pojawią się plamy, które trudno będzie usunąć. Natomiast trzeba pamiętać, że szczególnie ważne będzie sprawne usuwanie zabrudzeń z odchodów ptasich, które są szczególnie kłopotliwe, mogą powodować odbarwienia, na karoserii samochodu.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria