Gdzie uczyć się autodetailingu?

Autodetailing staje się coraz częściej wybieraną przez miłośników motoryzacji niszą. Jest on nie tylko zajęciem niezwykle satysfakcjonującym, ale także pozwala na utrzymanie samochodu w doskonałej kondycji. Detailing jest jednak zajęciem wymagającym pewnego obeznania z chemią samochodową, a  także niektórymi procesami takimi jak polerowanie lakieru, aplikacja powłok ceramicznych i wosku, czy chociażby właściwa dekontaminacja lakieru. Aby poradzić sobie z tymi zadaniami można korzystać z różnorodnej wiedzy, zarówno zawartej w poradnikach internetowych, jak i profesjonalnych szkoleniach. W poniższym artykule poruszymy temat nauki pielęgnacji samochodów i szkoleń detailingowych.

Pierwszym hasłem jakie pojawia się w głowie miłośnika motoryzacji chcącego należycie zadbać o swój samochód najczęściej jest „internet”. Wyszukiwarki internetowe obfitują w artykuły, instruktaże, czy poradniki odnoszące się do pielęgnacji pojazdów i wykonywania kolejnych kroków w celu uzyskania najwyższego blasku, połysku i głębi koloru na karoserii samochodów i motocykli. Instruktaże online są jak najbardziej dobrym źródłem informacji i wiedzy, jednak mają jedną zasadniczą wadę. Detailing jest czysto fizycznym i praktycznym zajęciem, każdy samochód wyróżnia się inną karoserią, czy twardością lakieru. Poradniki internetowe jak najbardziej stanowią doskonałe źródło wiedzy teoretycznej, a instruktaże, jeśli przeprowadzone są w odpowiedni sposób) pozwalają na przeprowadzenie procesów pielęgnacyjnych we właściwy sposób. Niemniej jednak dla nowicjusza detailingu niektóre procesy mogą okazać się zbyt trudne, lub zbyt złożone, jak na działanie na własną rękę, bez kontroli profesjonalnego detailera. Aby zapobiec rozczarowaniom klientów, czy niepożądanemu efektowi końcowemu, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze szkoleń detailingowych oferowanych przez różnorodne firmy.

Studia detailingu rozwijają się wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na ich usługi. Świadomość właścicieli samochodów rośnie, przez co starają się oni darzyć ich pojazdy większym szacunkiem i oferować im najlepszą pielęgnację. Z tego powodu w ofertach niektórych studiów pojawiły się odpłatne szkolenia detailingowe polegające na pracy z profesjonalnym detailerem, który wdroży nowicjusza we wszelkie tajniki detailingu, przedstawi gamę produktów wartych zastosowania, poinstruuje w kwestii polerowania i aplikacji powłok ceramicznych, a także rozwieje wszelkie wątpliwości odnośnie stosowanej chemii samochodowej. Rozwiązanie to jest o tyle dobre, że pozwala na wypracowanie odpowiednich nawyków pod okiem osoby o dużej wiedzy i doświadczeniu, mogącej niejednokrotnie usprawnić procesy przeprowadzane podczas mycia, dekontaminacji, polerowania, czy konserwacji pojazdu. Ponadto detailerzy mogą zasugerować klientowi stosowanie chemii i akcesoriów dopasowanych dokładnie do ich potrzeb, co nierzadko pozwala zaoszczędzić spore sumy pieniędzy przeznaczane na zakup środków czyszczących.

Inną formą nauki detailingu jest uczestnictwo w szkoleniach i seminariach prowadzonych przez firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją chemii samochodowej. Szkolenia te wyglądają odrobinę inaczej, niż wymienione wcześniej indywidualne szkolenia w studiu detailingu, gdyż najczęściej skupiają się one wokół produktów pojedynczego producenta, lub kilku marek. Dodatkowo w tego typu szkoleniach uczestniczy często więcej osób. Szkolenia tego typu pozwalają na przyswojenie wiedzy z zakresu pojedynczej marki, lub określonego systemu produktów np. systemu polerskiego Rupes, czy środków do pielęgnacji samochodów Fireball. Pozwala ono na wypracowanie odpowiedniej techniki stosowania chemii samochodowej, a także po tego typu szkoleniu kursant uzyskuje certyfikat zaznajomienia z danym systemem, który może okazać się interesującym dodatkiem do CV.

Szkolenia detailingowe są więc dostępne w kilku wybranych formach, dzięki czemu każdy miłośnik motoryzacji może znaleźć swój wymarzony kurs. Nie są one co prawda tak dostępne jak tutoriale detailingowe w internecie, jednak oferują znacznie więcej poprzez kompleksową naukę pod czujnym okiem profesjonalisty. Jeśli poszukujesz szkolenia, skontaktuj się ze swoimi lokalnymi studiami detailingu, a także sprawdź ofertę studiów zawartą na ich stronach internetowych. Z pewnością znajdziesz odpowiedni kurs, który pozwoli Ci przywrócić blask swojemu samochodowi!

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria