Jak walczyć z nieprzyjemnym zapachem w samochodzie?

Niektórym kierowcom wydaje się, że nieprzyjemny zapach, jaki wydobywa się z wnętrza samochodu, w pewnym momencie staje się czymś oczywistym, a tym samym walka z nim nie ma większego sensu. Proponowanym przez nich rozwiązaniem jest perfumowanie auta i to nawet pomimo tego, że trudno wyobrazić sobie, aby takie działanie umożliwiło nam dotarcie do sedna problemu.

Na szczęście, zawsze można zastanowić się nad wyczyszczeniem samochodu, choć wcześniej dobrze jest poszukać odpowiedzi na pytanie o to, skąd bierze się mdły zapach w starszych samochodach. Poszukując winowajców najczęściej natrafiamy na roztocza gromadzące się w materiałach tapicerskich w samochodzie.

Jak pozbyć się przykrych zapachów w aucie?

Problemem mogą być jednak również bakterie gromadzące się często w klimatyzacji i układzie wentylacji oraz zatkany filtr kabinowy. Nie można też zapominać o kurzu i resztkach organicznych, które często wozi się miesiącami. Wszystko to razem sprawia, że przykry zapach samochodowego powietrza jest nieunikniony. Co więcej, zdecydowana większość kierowców zdaje się zapominać o tym, jak ważne jest wietrzenie samochodu. Nie można dziwić się więc, że konsekwencją takiego stanu rzeczy są coraz poważniejsze problemy z zapachem, który trudno uznać za atrakcyjny. Oczywiście, nie oznacza to, że mamy do czynienia z problemem, z którym się nie uporamy.

Odświeżacze do samochodu

Filtr kabinowy zawsze można usunąć i zastąpić nowym, a czyszczenie wentylacji i klimatyzacji z wykorzystaniem ozonu jest w stanie pomóc nam uporać się nie tylko z mało atrakcyjnym zapachem, ale również z groźnymi bakteriami. Niestety, istnieje przynajmniej jeden przypadek, który zasługuje na miano sytuacji bez wyjścia. Jest nim duże zawilgocenie, a już na pewno podtopienie samochodu. Nawet wysiłki podejmowane przez specjalistów mogą się w takiej sytuacji okazać niewystarczające i nie ma innej możliwości niż tylko pogodzić się z tym, że nic się nie da zrobić.

Sztuczki handlarzy samochodów

O tym, jak poważny jest problem można się zresztą przekonać samodzielnie odwiedzając komisy, w których znajdują się tak zwane auta popowodziowe. Te bardzo często są wręcz obwieszone choinkami zapachowymi, a i tak jazda nie należy do najprzyjemniejszych. Na szczęście, takie skrajne przypadki zdarzają się rzadko. Przeważnie mamy do czynienia z sytuacją, w której wystarczy solidne sprzątanie wewnątrz samochodu, aby zapach znów stał się możliwy do zniesienia. W takim przypadku warto jednak pamiętać, że auto musi być odpowiednio przygotowane, przed jego praniem należy więc poświęcić nieco czasu na naprawdę staranne odkurzenie naszego samochodu.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria