Jak dobrać odpowiednie kosmetyki samochodowe?

Używanie dobrych kosmetyków samochodowych będzie miało wpływa na to jakie ostatecznie będą rezultaty prac. Będzie można wypracować efekty w szybszy i jednocześnie bezpieczniejszy sposób. Brak odpowiedniej wiedzy w takim temacie będzie sprawiał, że wyniki pracy są grosze, pojawia się niezadowolenie klientów.

Jak więc dobrać produkty do naszych potrzeb? Taką kwestię wyjaśnimy w tym właśnie wpisie.

Środki do mycia

W sprzedaży znajduje się wiele produktów, które są z założenia przeznaczone do mycia samochodu. Szczególnie na stacjach benzynowych czy w supermarketach wiele jest tych produktów. Często się jednak okazuje, że nie dają one zadowalających efektów. Są tanimi zamiennikami profesjonalnych produktów i efekty są raczej odwrotne od tych oczekiwanych. Bardzo ważne będzie więc odpowiednie przygotowanie samochodu nim będzie się wykonywać dalsze działania.

Czyszczenie samochodu

Sposób mycia na dwa wiadra zawsze jest bardzo dobry. Jedno będzie przeznaczone wyłącznie na płukanie gąbki czy rękawicy, drugie zaś na szampon. Separator to wkładka, która będzie umieszczona około 6cm nad dnem. Dzięki temu brud z gąbki będzie osiadał na dnie i zawsze do mycia będzie dalej czysta gąbka, nie będzie nigdy przenoszenia brudu na kolejne etapy mycia, w jednym z wiader z separatorem powinna być czysta woda, która służyć będzie do płukania rękawicy z naturalnego włosia. To istotna sprawa, ponieważ użycie większych proporcji roztworu skutkować będzie ryzykiem osłabienia wosku zabezpieczającego lakier. Posiadanie wiader w różnych kolorach to szansa na wygodne rozróżnienie i ryzyko porysowania auta będzie od razu dużo mniejsze.

Drugi etap, który będzie konieczne to przygotowywanie lakieru do stworzenia zabezpieczenia. To ważne, ponieważ powłoki są każdego dnia narażane na działanie czynników zewnętrznych jakich jak smar, brud, pył hamulcowy, smoła czy też organiczne pozostałości po owadach, wapń czy kwaśne deszcze. To znacząco wpływa na stan naszej powłoki. Destrukcyjne działanie na lakier będzie od razu widoczne.

Chemia samochodowa

Na ten proces (przygotowania lakieru) składają się m.in.:

Glinkowanie – przygotowujemy kulkę, która pod wpływem ugniatania stanie się miękka. Następnie ją spłaszczamy i formujemy płaski placek, który układamy w dłoniach. Używamy do tego butelki z atomizerem i specjalnie przeznaczony lubrykant, którym przecieramy glinkę aż do uzyskania gładkiej powierzchni. Jeśli będzie się kleić trzeba użyć więcej lubrykantu. Do zmiękczenia można używać wody ciepłej. Należy pamiętać o bardzo delikatnej pracy przy małych elementach. Masa nie będzie wcierana, musi być zawsze bardzo delikatnie przesuwana po lakierze. Zabrudzoną glinkę na nowo formujemy w kulę i dalej ten proces kontynuujemy. Glinkę, która dotknęła ziemi oczywiście trzeba wyrzucić.

Przed zabezpieczeniem należy oczywiście usunąć z lakieru wszelkie pozostałości po smole, kleju, żywicy. Na tym etapie stosuje się takie specjalne preparaty, które nam to umożliwiają. Trzeba także zająć się myciem felg specjalnymi środkami. Znajduje się na nich wiele brudu, dlatego warto będzie to również odpowiednio wykonywać.

Ostatni etap jaki będzie do wykonywania to polerowanie powierzchni lakierniczej. To proces rzeczywiście złożony, który wykonuje się przy użyciu maszyn polerskich. Do tego dopiera się pasty i pady. Polerowanie to najbardziej efektywny proces w całym detailingu, który doprowadzi do tego, że karoseria znów będzie wyglądała perfekcyjnie, będziemy z niej zadowoleni. Polerowanie maszynowe wykonuje się sprzętem orbitalnym oraz obrotowym. Polerka obrotowa jest różna od orbitalnej, kręci się w około własnej osi.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria