Powłoki Ochronne kwarcowe / ceramiczne i GYEON Q2 MOHS - flagowy produkt firmy.

GYEON Q2 MOHS

To właściwie przełom w dziedzinie ochrony lakieru. Produkt najnowocześniejszy na świecie. O jego wyjątkowości będzie stanowić trwałość i zdolność do samooczyszczenia, które to było najważniejsze dla twórców produktu. Lakier, który jest tym produktem zabezpieczony będzie odporny na zanieczyszczenia, sól, kwaśne deszcze, chemię i promieniowanie UV, będzie on również minimalizował powstanie rys na lakierze.

Istotnym wyróżnikiem produktu na tle innych produktów powłok kwarcowych czy ceramicznych będzie to, że mamy grubość, która nie przekracza 5%. Stanowi to o tym, że później lakier jest gładki i będzie można go łatwo czyścić. Znaczenie ma również to, że uzyskiwać będzie można połysk przez zabezpieczenie lakieru tak samo jak przy tym właśnie produkcie Q2 MOHS. Jest to lepszy połysk niż w przypadku produktów konkurencji.

Powłoka kwarcowa

Produkt ma trwałość na poziomie minimum 12 miesięcy. Po tym czasie powłoka będzie zachowywać nawet 80% swoich cennych właściwości będzie to miało znaczenie. Jeśli dodatkowo jest pokrywana również zestawem produktów Q2M Cure to można również nawet trzy razy przedłużyć jej żywotność. Powłoki kwarcowe, ceramiczne to taki sam produkt, który opiera się na dwutlenku krzemu, różni się tylko typem reakcji chemicznej, gdy chodzi o to, jak będzie wykonana praca na lakierze. To jedyna grupa produktów do zabezpieczenia, które pozwalają również mierzyć odpowiednio grubość tej właśnie powłoki.

Bardzo istotne będzie to, że w czasie aplikacji niezwykle ważne będzie to czy powłoka lakieru jest bardzo dobrze przygotowana a więc dokonane były prace zmierzające do usuwania nalotów ze smoły, osadów z drogi, ptasich odchodów, żywicy z drzew. Konieczna będzie również korekta, która pozwoli usuwać skutecznie zmatowienia i oraz inne defekty na lakierze.

Powłoka lakieru

Jakie korzyści da nam taka powłoka?

Przede wszystkim zabezpieczyć można nie tylko sam lakier ale również będzie można zabezpieczyć szyby, felgi czy inne elementy.

Podstawowym walorem zabezpieczenia będzie to, że odpycha ono brud i dzięki temu ma właściwości hydrofobowe. Odprowadza wodę z powierzchni zabezpieczonych.

Powłoki kwarcowe, ceramiczne naniesione na lakier oprócz zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi, sprawiają, że samochód wolniej będzie się brudzić. Bieżąca pielęgnacja jest łatwiejsza, zanieczyszczenia znacznie mniej będą przylegać do powierzchni. Także lakier czy elementy z tworzyw sztucznych będą mniej narażone na promienie UV.

Jak to będzie dokładnie z jej trwałością?

Tutaj producenci chcą zapewniać o jej doskonałości. Mówią nawet o trzech latach albo nawet około 30 tysięcy km przejechanych. Taki wynik zależeć będzie od pielęgnacji samochodu, Stosowanie na powłokę jakieś mocnej chemii będzie ją osłabiać. Mechaniczne mycie również będzie niszczyć te właśnie właściwości, sprawi, że żywotność powłoki będzie krótsza na takim lakierze. Nie jest to produkt, który zabezpieczy samochód w sposób trwały, z czasem oczywiście ulegnie zużyciu i wiadomo, że będzie trzeba na nowo takie zabezpieczenie zastosować. Przez jakiś czas będzie to jednak pewna forma ochrony dla naszego auta i na pewno warto się na nią zdecydować. w dłuższej perspektywie jednak to auto zachowa świetny wygląd przez większy okres czasu.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria