Szampon samochodowy: jaki wybrać? RANKING 2021

Złe nawyki - czyli o błędach popełnianych przy ręcznym myciu samochodu

Mycie samochodu - zuchwali powiedzą, że to banał. Kto nigdy nie mył swojego w piękny, słoneczny dzień przy użyciu wody z płynem do mycia naczyń i gąbki? Dziś wiemy, że takim sposobem możemy przysporzyć sobie tylko zmartwień. Z odsieczą przychodzi mycie detailingowe! Postaram się przybliżyć jego istotę, aby od dziś mycie Twojego pojazdu zawsze kończyło się pozytywnym rezultatem!

Po pierwsze - zawsze przystępuj do mycia w zacienionym i osłoniętym od wiatru miejscu. Uważaj, aby chemia nie wysychała na karoserii, gdyż może naruszyć strukturę lakieru! Rozgrzana powierzchnia sprzyja szybkiemu wysychaniu, co może skutkować pozostawieniem śladów po twardej wodzie. Niespodziewane podmuchy wiatru będą co rusz nanosić na karoserie nowy brud w postaci kurzu i piasku.

Po drugie - zapomnij o gąbce! Przez swoją konstrukcję ma ona skłonność do zatrzymywania w sobie ziarenek piasku, co na pewno skończy się nowymi rysami na Twoim samochodzie. Celem zminimalizowania ryzyka zawsze wybieraj rękawicę z mikrofibry lub wykonaną z delikatnego owczego włosia.

Pre-wash i “mycie na dwa wiadra”

Auto detailing zrewolucjonizował pojęcie dbania o ulubiony środek transportu. Z pozoru trywialne zajęcie jakim jest mycie zewnętrzne podzielił na etapy i wprowadził nowe nazewnictwo. Naszą pracę musimy poprzedzić zasadniczym pytaniem - czy auto posiada zabezpieczenie lakieru? Jeśli tak, to jakie? Od tego bowiem zależy dobór kosmetyków o odpowiednim pH. Kiedy już to wiemy, możemy zacząć działać!

Rozpoczynamy od zastosowania mycia pre-wash. Ten etap wymaga wykorzystania piany aktywnej, która usunie luźny brud oraz rozmoczy pozostałości owadów i plam zaschniętego błota. Pamiętaj - pianę nakładaj zawsze od dołu do góry! Następnie pozostaw na kilka minut i zmyj dokładnie całe auto za pomocą myjki ciśnieniowej. Ok, z tak przygotowanym samochodem, możemy przejść do mycia zasadniczego.

Wykorzystamy technikę “mycia na dwa wiadra”. Oprócz dwóch wiader i wspomnianej wcześniej rękawicy do mycia karoserii, polecamy używać Grit Guard - czyli separatora, dzięki któremu zebrane nieczystości będą osiadać na dnie wiadra. Dla zminimalizowania powstawania kolistych mikrorys na powierzchni karoserii - wybierz tarkę do czyszczenia rękawicy. Jest ona całkowicie kompatybilna z separatorem Grit Guard, dzięki czemu będzie stabilnie osadzona w wiadrze.

Dobre mycie nie może obyć się bez odpowiedniego szamponu samochodowego.

mycie samochodu

Ranking najlepszych szamponów 2021!

Na miejscu 1, zestawienie otwiera: BINDER Premium Car Shampoo

Mocno skoncentrowany, wysokiej jakości produkt. 500ml preparatu pozwoli na uzyskanie do 500 litrów gotowego szamponu! Dzięki jego unikalnej formule lakier samochodowy pozostaje bezpieczny przez cały proces czyszczenia, a powierzchnia finalnie jest czysta i lśniąca.

Na 2 miejscu plasuje się: ADBL HOLAWESOME Shampoo 2

Bardzo wydajny, bardzo śliski, a konsystencja piany jest bardziej zbita i stabilniejsza, niż w przypadku swojego poprzednika! Jest całkowicie bezpieczny dla powierzchni zabezpieczonych powłokami i woskami.

Last but not least - miejsce 3 zajmuje: Shiny Garage Base Car Shampoo

Jest to podstawowy szampon samochodowy dostępny w ofercie Shiny Garage, ale zdecydowanie warty uwagi! Oprócz ujmująco wyrazistego zapachu wiśni, doskonale się pieni i pozwala na szybkie i bezpieczne oczyszczenie lakieru. Stosunek jakości do ceny sprawia, że jest to produkt, na który może pozwolić sobie każdy!

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria