Dlaczego nie powinieneś mieszać opon

Jeśli to możliwe, przy wymianie jednej opony należy zawsze starać się kupować opony jak najbliżej opon istniejących w pojeździe. Pasująca opona będzie miała taki sam wzór bieżnika, konstrukcję i rozmiar, jak istniejące opony. Nigdy nie zalecamy stosowania niewłaściwie dobranych opon, chyba że producent pojazdu wyraźnie zaleci inaczej.

Kilka sposobów, na które kierowcy będą niedopasowywać opony to: używanie opon o różnych wzorach bieżnika, używanie opon różnych producentów, używanie opon wykonanych na różne pory roku (opony letnie i zimowe) oraz używanie opon o różnych rozmiarach.

Każda unikalna opona jest zaprojektowana do konkretnej pracy, do konkretnego prowadzenia i do współpracy z zestawem pasujących opon. Jeśli używasz źle dobranych opon, Twój samochód może doświadczyć nieprzewidywalnego prowadzenia i hamowania, co może być niebezpieczne w nagłych wypadkach. Dodatkowo, źle dobrane opony mogą powodować nierównomierne zużycie, co sprawi, że czas na ich ponowną wymianę przyjdzie wcześniej niż się spodziewano.

Najlepiej byłoby, gdybyś wymienił wszystkie cztery opony na raz, aby zapewnić optymalne osiągi i bezpieczeństwo jazdy. Wymiana wszystkich czterech opon nie zawsze jest konieczna. Jeśli zamierzasz wymienić tylko jedną lub dwie opony naraz, postaraj się kupić opony tej samej marki i tego samego modelu, który już posiadasz w swoim pojeździe.

Jeśli z jakiegoś powodu nie można ponownie zakupić dokładnej opony, należy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby kupić opony w tej samej kategorii osiągów o równoważnych indeksach nośności, prędkości, sterowności i charakterystyce bieżnika, co opony istniejące.

Używanie opon, które nie pasują do żadnej z cech istniejących opon, powinno być jedynie trasą wybraną w ostateczności lub w nagłych wypadkach. Jeśli to możliwe, należy jak najszybciej wymienić niedopasowaną oponę na pasującą. Używanie opon o różnych charakterystykach i klasyfikacjach może mieć negatywny wpływ na prowadzenie pojazdu w niebezpieczny sposób, więc unikaj ich, jeśli jesteś w stanie.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria