Dlaczego mój samochód się trzęsie?

Czy zauważyłeś ostatnio, że twój pojazd się trzęsie? Wierzcie lub nie, to częsty problem. Większość samochodów trzęsie się z różnych powodów, w tym z powodu problemów z silnikiem, układem kierowniczym lub hamulcami. Twój pojazd może również trząść się i wibrować z powodu uszkodzenia koła, nierównomiernego zużycia bieżnika, problemów z wyważeniem opon lub zaniedbanego utrzymania opon. Lubimy zaczynać od prostych napraw. Te problemy z oponami i kołami są szybkie, łatwe i niedrogie do naprawy!

Jeśli Twój pojazd wibruje i trzęsie się podczas jazdy w dół drogi, możesz myśleć o kilkunastu powodach, dla których to się dzieje. A co z uszkodzeniami kół?

Być może nie pamiętasz nawet, że uderzyłeś w krawężnik lub przejechałeś przez dziurę w ziemi, ale różne niezauważone scenariusze mogą uszkodzić twoje koła. Uszkodzenie kół jest główną przyczyną wibracji w kabinie pojazdu. Nigdy nie ignoruj wygiętego koła. Może to być przyczyną złego prowadzenia pojazdu, prowadzącego do wypadków drogowych i przedwczesnego zużycia opon.

Niewłaściwa geometria kół może powodować odchylanie się pojazdu na bok, zmniejszać zużycie paliwa i powodować nierównomierne zużycie opon. Geometria kół obejmuje kalibrację kół i zawieszenie pojazdu. Regulując pewne kąty, mechanik może zapewnić prawidłowy kontakt kół i opon z nawierzchnią drogi.

Bez prawidłowego kontaktu z nawierzchnią drogi, opony mogą zużywać się w różnym tempie. Nierównomierne zużycie opon może powodować niewyważenie kół, a niewyważone koła mogą potrząsać samochodem! Może to być trudne do zdiagnozowania, ale wykwalifikowany mechanik samochodowy może w mgnieniu oka znaleźć problem.

Właściwa konserwacja może zapobiec większości wstrząsów i wibracji. Nie należy lekceważyć tych podstawowych czynności związanych z konserwacją samochodów i opon. Sprawią one, że Twoja jazda będzie płynniejsza, zapobiegną kosztownym naprawom samochodowym w dół drogi i zapewnią trwałość opon.

Zapobiegawcze zużycie opon i znaki ostrzegawcze.

• Oddzielny bieżnik
  • Rotacja opon
  • Wyważanie opon
  • Wskaźnik Niski PSI
  • Nierównomierne zużycie bieżnika
  • Opony Out of Round
  • Niewyważone opony
  • Cupping
  • Pęknięcia i wybrzuszenia

Jeśli zauważysz, że twój pojazd się trzęsie i zjeżdża z drogi, nie ignoruj go. Już dziś zleć serwisowanie swojego pojazdu naszym wykwalifikowanym technikom. W rzeczywistości, przy odrobinie konserwacji zapobiegawczej można zapobiec trzęsieniu się pojazdu. Opony i koła nie są jedynymi przyczynami drgań w kabinie pojazdu, ale to świetne miejsce na początek. Zaplanujcie Państwo konserwację u nas już dziś!

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl