Jak działa politura (glaze)?

Osoby, które analizują ofertę dostępnych na polskim rynku kosmetyków samochodowych, często dostrzegają te, które są opisywane jako glaze. Może się wydawać, że mamy do czynienia z rozwiązaniami dość skomplikowanymi, warto więc przypomnieć, że glaze to nic więcej, niż politura i tak powinna być definiowana.

Naprawy lakiernicze

Ta grupa środków zwraca jednak na siebie uwagę nie tylko ze względu na ciekawe nazewnictwo. Nie bez znaczenia wydaje się i to, że ma ciekawą misję do spełnienia. Jeśli politura jest rozwiązaniem wysokiej jakości. Jest w stanie zamaskować bez trudu dobre defekty lakieru. Okazuje się jednak, że ich popularność wynika z jeszcze innej właściwości, której nie można zignorować, politura ma bowiem to do siebie, że jest w stanie oddać maksymalną głębię koloru nawet, jeśli mamy do czynienia z pojazdem, który ma już za sobą lata pierwszej młodości.

Efekt ten jest szczególnie dobrze widoczny w momencie, w którym mamy do czynienia z ciemnymi lakierami, choć nie oznacza to wcale, że politury muszą być stosowane jedynie w przypadku ciemnych samochodów. Konsystencja glaze może być zróżnicowana, najczęściej jednak politura przypomina dość rzadkie mleczko.

Glaze - zastosowanie

Aplikuje się ją ręcznie, choć można pomagać sobie plastikowymi lub wykonanymi z mikrofibry aplikantami. Nie brakuje jednak i takich produktów, które są dostosowane do nakładania na lakier maszynowo, choć tu sukces w dużej mierze jest uzależniony od ostrożności, jaką wkłada się w ten proces.

Polerowanie samochodu

Jeśli chcemy sięgać po gąbkę polerską, istnieje taka możliwość, przyjmuje się jednak, że ta powinna być stosowana jedynie w przypadku prac wykończeniowych. Jeszcze przed zastosowaniem glaze dobrze jest też ocenić, w jakim stanie znajduje się lakier, tu postulowane jest więc jego wcześniejsze wyczyszczenie.

Politura sprawdza się przede wszystkim wówczas, gdy zależy nam na uzyskaniu satysfakcjonującego efektu wizualnego, a jednocześnie mamy świadomość tego, że czas nie jest naszym sprzymierzeńcem. Trudno dziwić się więc, że mamy do czynienia z kosmetykiem wysoko cenionym przez handlarzy samochodowych. Nie można jednak zapominać, że glaze, nawet pomimo swojej skuteczności, nie jest w stanie zastąpić pełnego procesu składającego się na korektę lakieru, możliwości politury w tym zakresie nadal są bowiem ograniczone. Jeśli więc lakier nie będzie odpowiednio przygotowany, pozytywny efekt zniknie już po kilku dniach.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria