Domowe sposoby na porządek w samochodzie

Sprzątanie w samochodzie to czynność, której nie da się uniknąć, zdecydowana większość z nas podchodzi jednak do niego bez większego entuzjazmu, mówimy bowiem o czynności nie tylko żmudnej, ale również dość nudnej.

Oczywiście, możemy spotkać na swojej drodze kierowców, którzy niemal nie wychodzą ze swoich samochodów, jednak ich zdecydowana większość nie podziela tego rodzaju entuzjazmu. Na szczęście, sprzątanie może być całkiem proste pod warunkiem, że zaplanujemy je w sposób profesjonalny.

Plamy po kawie

Pierwszym krokiem powinno być uporanie się z plamami po kawie, w przypadku których najlepiej wydaje się sprawdzać zimna woda i papierowy ręcznik. Jeśli ta prosta metoda nie przynosi spodziewanych rezultatów, można zastanowić się nad wykorzystaniem specjalnego płynu stosowanego zwykle do mycia lusterek, szyb oraz powierzchni chromowanych. Najlepiej namoczyć nim miejsce wyglądające najmniej atrakcyjnie, a potem odsączyć płyn z wykorzystaniem papierowego ręcznika.

Czasem najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze i tak lakier do włosów jest nieoceniony w przypadku plan po atramencie długopisowym, a sól może być stosowana na plamy widoczne na dywanikach oraz pokrowcach. Tym razem najlepiej wysypać odrobinę soli na plamę, a następnie dać jej czas na jej wchłonięcie. Jeśli pierwsze działanie nie przyniosło rezultatu, powinniśmy je powtórzyć.

Czyszczenie tapicerki

Plamy po wymiotach

Jeśli naszym problemem są wspomnienia po chorobie lokomocyjnej jednego z pasażerów, możemy zdecydować się na wykorzystanie rozpuszczonej w wodzie sody oczyszczonej. Miksturą należy przetrzeć zainfekowane miejsce, a efekt nas z pewnością usatysfakcjonuje. Poważnym problemem mogą być plamy krwi i na nie znajdzie się jednak skuteczny sposób. Najlepiej wykorzystać w tym celu domowy krochmal i zimną wodę.

Ta ostatnia nie powinna być zastępowana wodą ciepłą, efekt może być bowiem odwrotny od zamierzonego. Krochmal musi pozostać na plamie aż do wyschnięcia i dopiero na tym etapie można go zetrzeć szczotką, a potem odkurzyć. Metoda ta sprawdza się najlepiej, gdy mamy do czynienia ze świeżymi plamami.

Plamy po alkoholu

Oczywiście, wszyscy wiemy, że nigdy nie powinno się spożywać podczas jazdy alkoholu, jeśli jednak i takie plamy pojawiły się w naszym samochodzie, najlepiej wykorzystać czystą, zimną wodę. W tym przypadku czas działa na nasza korzyść, im więc szybciej przystąpimy do działania, tym szybciej wyeliminujemy plamę. Jeśli chodnik samochodowy sprawia wrażenie wysłużonego, jego kolor można ożywić roztworem składającym się z pół szklanki amoniaku i pół litra wody.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria