Idealnie czyste felgi tanim kosztem

Niemal każdy kierowca jest skłonny zgodzić się z tym, że piękne, błyszczące felgi to najlepszy dowód na to, że samochód należy do osoby, która umie się o niego troszczyć. Jeśli jednak chcemy doprowadzić je do idealnego stanu z pomocą specjalistów, musimy liczyć się z tym, że koszt takiego przedsięwzięcia wcale nie będzie mały.

Na szczęście, można go zminimalizować, a samodzielne odnowienie felg nie jest trudne. Oczywiście, pierwszym krokiem jest zdjęcie kół, pamiętajmy więc, że podczas wykonywania tego zabiegu auto musi opierać się na specjalnie w tym celu wyprodukowanych podpórkach. Gdy zostanie już zabezpieczone, możemy zdecydować się na zdjęcie opon z felg.

Czyszczenie felg

Jeśli mamy dostęp do myjki ciśnieniowej, właśnie umycie felg za jej pomocą powinno być pierwszą czynnością, na jaką się zdecydujemy. Jeśli nie dysponujemy takim rozwiązaniem, warto poprosić o to wulkanizatora. I ten zabieg można wykonać ręcznie, jest on jednak pracochłonny, a efekt i tak niejednokrotnie nie spełnia naszych oczekiwań.

Dobór odpowiednich preparatów

Podczas czyszczenia felg aluminiowych z pewnością spotkamy się z trudnym do usunięcia nalotem, który pochodzi z klocków hamulcowych. Wielu kierowców moczy felgi w wodzie z dość silnymi detergentami, znacznie lepszym rozwiązaniem jest jednak zaopatrzenie się w specjalny preparat, który jest przeznaczony właśnie do czyszczenia felg. W sprzedaży dostępnych jest wiele takich rozwiązań, z pewnością natrafimy więc na formę, która odpowiada nam najbardziej.

Płyn do czyszczenia felg

Miękkie szczotki

Nie należy też czyścić felg tym, co mogłoby narazić je na porysowanie, zapomnijmy więc o ostrych narzędziach, a nawet o ostrych szczotkach. Na szczęście, w sprzedaży dostępne są również szczotki o relatywnie miękkim włosiu i te powinny się sprawdzić znakomicie. Jeśli felgi są już czyste, możemy przystąpić do usuwania lakieru z ich powierzchni.

Niestety, jest to etap dość żmudny i należy liczyć się z tym, że zajmie nam sporo czasu. W sprzedaży nie brakuje specjalnych preparatów, których zastosowanie ułatwi nam czekające nas zadanie, zawsze możemy jednak sięgnąć również po papier ścierny systematycznie zwiększając jego ziarnistość.

Pasty polerskie

Druga z wymienionych metod jest tańsza, wymaga jednak cierpliwości i zaangażowania. Jeśli i ten etap mamy za sobą, możemy przystąpić do polerowania. Tym razem trudno już nie skorzystać z papieru ściernego pamiętając o systematycznym zwiększaniu jego ziarnistości. Kolejnym krokiem jest nałożenie na felgi pasty polerskiej do metalu. Tu dobrym pomysłem jest zastosowanie wiertarki ze specjalną końcówką do polerowania. Warto pamiętać o precyzji i delikatności. Ostatnim etapem jest umycie i osuszenie felg.

O serwisie

Portal zrzeszający fanów motoryzacji.

Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym samochodzie.  Niezbędne  do tego są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz odpowiedni dobór kosmetyków do auta.

Dzięki nam, dowiesz się jak doprowadzić swój samochód do perfekcji.

Zadbaj o swój samochód razem z nami.

 

Kontakt

kontakt@kosmetykisamochodowe.edu.pl

Galeria